استان ها
مازیچال؛ رقص ابرها در گودال های پر از بلوط

مازیچال؛ رقص ابرها در گودال های پر از بلوط

منطقه حفاظت‌شده مازیچال در نزدیکی شهر کلاردشت در مازندران قرار دارد. وجود تپه‌هایی که بالاتر از ابرها قرار دارد و منظره‌ای وصف نشدنی از ابرها که هر لحظه شکل‌های زیبایی به خود می‌گیرند، لذت سفر به این منطقه را چند برابر می‌کند. در گویش محلی، مازی همان درخت بلوط است و چال به معنی گودال و مازیچال به معنی گودال‌های پر از بلوط است.
هفتمین جشنواره گل محمدی در روستای عنصرود اسکو

هفتمین جشنواره گل محمدی در روستای عنصرود اسکو

هفتمین جشنواره گل محمدی شهرستان اسکو عصر سه‌شنبه در روستای عنصرود با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری و فرصت‌های کشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزارشد.
روستای

روستای "گاگلی" در بجنورد/ تصاویر

روستای محروم گاگلی در 70 کیلومتری شهر بجنورد در خراسان شمالی قرار دارد. با اینکه به‌تازگی در این روستا آب لوله‌کشی فراهم شده است، اما این روستا از نداشتن خانه بهداشت و جاده آسفالت رنج می‌برد و مردم برای رفتن به پزشک باید مسافت بسیاری را طی کنند. اکثر مردم روستا از نظر معیشتی بسیار ضعیف هستند.
روستاهای

روستاهای "سراش" و "فیدره" در لاهیجان/ تصاویر

"سراش" و "فیدره" روستاهایی کوهستانی از توابع دهستان لیل بخش مرکزی لاهیجان هستند که از طبیعت بسیار بکر، زیبا و مردمانی خونگرم و مهماندوست برخوردار است. این دو روستا در ارتفاع بالا از سطح دریا و قرار دارند و در دامنه کوه‌های بلند نقش مهمی در تلطیف هوا و سرسبزی این منطقه دارد. روستای کوهستانی "سراش" در هفده کیلومتری شهر لاهیجان قرارگرفته و شغل اصلی مردم این روستای کشاورزی و دامداری است.
روستای گردشگری

روستای گردشگری "تنگی سر"/ تصاویر

روستای "تنگی سر" یکی از روستاهای پرجمعیت شهرستان سنندج به‌شمار می‌رود که در مسیر چشمه‌های منتهی به رودخانه سیروان قرار گرفته است. جمعیت این روستا بیش از دوهزار نفر است و بالغ بر 500 خانوار در آن زندگی می‌کنند. روستای تنگی سر جزء روستاهای ممتاز گردشگری استان کردستان است که دارای معماری پلکانی و منحصربه‌فرد است.
سفر به بهشت هریجان...

سفر به بهشت هریجان...

جاده چالوس برای همه نامی آشناست اما شاید فکرش را هم نکنید که تقریباًتمام فرعی‌های جاده چالوس، هرکدام به منطقه‌ای دیدنی بسیار بکر و دست‌نخورده منتهی می‌شوند. یکی از این مناطق دیدنی، روستای "هریجان" است که آبشاری بلند دارد و با کمتر از ۱۰ کیلومتر فاصله از جاده چالوس و پیچ‌های مختلف، شما را به یک طبیعت بکر و آرام می‌رساند.
دهکده‌ای به وسعت مازندران / تصاویر

دهکده‌ای به وسعت مازندران / تصاویر

خانه‌های قدیمی با نمایی از چوب، سقف‌های چوبی، پنجره‌های کوچک زیبا، دیوارهای کاهگلی و کوچه‌های سنگفرش شده، چشمه‌های آبمعدنی، نهرهای جاری و... اینها جلوه‌هایی است که کندلوس را از سایر دهکده‌ها جدا می‌کند.
آخرین اخبار