عمومی
کُشتی شترها در ترکیه / تصاویر

کُشتی شترها در ترکیه / تصاویر

با آنکه ترکیه هر سال میزبان انواع جشنواره های اتومبیل رانی و موتورسواری است اما این جشنواره سنتی هنوز محبوبیت خود را بویژه در میان قبایل و قشر سنتی ترکیه از دست نداده است. کانون اصلی این مسابقات منطقه " سلجوق افسس " استت که هزاران نفر را هر سال به سوی خود می کشاند. کشتی شترها حدود 10 دقیقه طول می کشد و پس از ده دقیقه صاحب شترها این حیوانات را از یکدیگر جدا می کنند.
دوقلوهایی که هیچ نسبتی باهم ندارند! +تصاویر

دوقلوهایی که هیچ نسبتی باهم ندارند! +تصاویر

برخی افراد اعتقاد دارند دیدن همزادشان بد یمن و نشانه بد شانسی و یا حتی مرگ است زیرا ممکن است قل شیطانی آن ها یا موجودات ماوالطبیعه باشد. با این حال، برای بعضی افراد که اهل خرافه نیستند و در این مطلب مشاهده می کنید به نظر می رسد شادترین رویداد زندگیشان اتفاق افتاده است. در این مطلب افرادی را می بینید که با این پدیده عجیب و دیدنی روبرو شده اند و همزاد خود را که هیچ نسبتی با آن ها ندارد را مشاهده کرده اند.
دانستنی‌هایی درباره زمستان
برآورد شده که هر کولاک شدید قادر به ریزش ۳۹ میلیون تن برف است

دانستنی‌هایی درباره زمستان

در حالی که مردم نیم‌کره شمالی زمین با برف و سرما روبه‌رو هستند، مردم کشورهایی مانند برزیل و استرالیا که در جنوب خط استوا هستند به استقبال فصل تابستان می‌روند‌. در روز انقلاب زمستانی کوتاه‌ترین روز و بلندترین شب سال را شاهد هستیم. انقلاب زمستانی آغاز زمستان است که کوتاه‌ترین روز سال است. پس از انقلاب زمستانی طول روزها بلندتر می‌شود. در این گزارش حقایق جالب و کمترشنیده‌شده‌ای را درباره فصل سپیدپوش و سرد زمستان خواهید خواند.
روستایی در ژاپن که خانه‌های آن برای تحمل سرمای سخت طراحی شده‌‌اند+تصاویر

روستایی در ژاپن که خانه‌های آن برای تحمل سرمای سخت طراحی شده‌‌اند+تصاویر

خانه‌های روستای تاریخی "اوگی ماچی" در استان اونو ژاپن به دلیل بارش زیاد برف در این منطقه به شکلی طراحی شده‌اند که ساکنان آنها بتوانند سرمای سخت زمستان را تحمل کنند.این روستا سال 1995 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و از مکانهای دیدنی برای گردشگران در سرتاسر جهان است.
پایان مرد بی پایان ...
خاطرات و خطرات در قاب تصویر

پایان مرد بی پایان ...

درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی شوک آور بود نه از برای واقعیت محتوم سرنوشت مشابه برای همه مردمان؛ بلکه از این رو که او نه تنها یکی از بزرگان تاریخ نظام سیاسی و اقتصادی و اجتماعی بود، بلکه به نوعی پدر معنوی جامعه کشاورزی نیز بود. چهره ای با بیش از نیم قرن فعالیت انقلابی و متولد شده در یک روستای محروم کرمان که یار بزرگان انقلاب پیش و پس از سال 1357 خورشیدی بوده است.  تحریریه ایانا در گزارش تصویری زیر که گلچینی از عکس های دور و نزدیک آن زنده یاد انقلابی و مصلح در رسانه های داخلی و خارجی در مقاطع زمانی مختلف است، نگاهی داشته است به سال های دیر و دور خدمت و مصلحت اندیشی و اعتدال در یک قاب تصویر...
رونمایی از زیباترین عکس های مسافران امسال

رونمایی از زیباترین عکس های مسافران امسال

پایان سال میلادی همیشه زمانی است که رسانه های جهان دست به انتخاب «ترین» هایشان می زنند. گلچینی از عکس های مهم سال هم همیشه پای ثابت رسانه های آخر سال است، اما گاردین مجموعه ای تصویری را منتشر کرده است که شامل بهترین عکس هایی است که در سال گذشته توسط مسافران گرفته شده است.
سرشماری حیوانات باغ وحش لندن‎/تصاویر

سرشماری حیوانات باغ وحش لندن‎/تصاویر

مقامات باغ وحش لندن، مطابق رسم سال های گذشته، در پایان سال میلادی اقدام به سرشماری از حیوانات ساکن این باغ وحش می کنند.
به یاد چهار قوی زیبای روستایمان ...
شمعی به یاد مرگ قوهای مهاجر در دو روستای ایمن آباد و کروکلا

به یاد چهار قوی زیبای روستایمان ...

اهالی دو روستای ایمن آباد و کروکلا در اعتراض به شکار چهار قوی مهاجر ، با دست داشتن پلاکاردهایی دست به تظاهرات زدند. همچنین اهالی این دو روستا در حرکتی نمادین و زیبا با روشن کردن شمع هایی با عناوین و مضامین " به یاد 4 قوی زیبای روستایمان " و " شمعی روشن کردیم به یاد مرگ قوها و مرگ وجدان بعضی آدم ها ..." همراه دانش اموزان و نوجوانان روستا اعتراض خود را به شکار این میهمانان مهاجر نشان دادند. عکاس این صحنه های بیادماندنی کیوان یوسف پوری است که به تابناک ارسال کرده است .
آخرین اخبار