کد خبر: ۳۲۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۵- ۱۱:۴۴
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی:
تولید 2.9 میلیون تن گوشت مرغ و 1.3 میلیون تن تخم مرغ در افق 1404 در قالب پروژه افزایش ضریب خوداتکایی و در راستای سیاست های اقتصادی مقاومتی برنامه ریزی شده است.

تولید 2.9 میلیون تن گوشت مرغ و 1.3 میلیون تن تخم مرغ در افق 1404 در قالب پروژه افزایش ضریب خوداتکایی و در راستای سیاست های اقتصادی مقاومتی برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایانا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ضمن اعلام این مطلب، افزود: در حال حاضر سرانه تولید گوشت مرغ در کشور 27 کیلو گرم است و قصد داریم ظرف 10 سال آینده این عدد را به 32.5 کیلوگرم برسانیم.
 حسن رکنی در عین حال سرانه تولید جهانی این محصول را 15 کیلوگرم عنوان کرد.
وی پیش بینی کرد که امسال دو میلیون و 179 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره زیرساخت های افزایش تولید نیز اظهار داشت: حدود 50 درصد زیر ساخت ها برای افزایش تولید گوشت مرغ را داریم، از این رو نیازی به ایجاد تاسیسات جدید نیست و فقط باید در زمینه بهسازی و نوسازی واحدهای تولیدی اقدام کنیم.
رکنی ایجاد زنجیره های تولید و استقرار سیستم اتوماسیون در واحدهای تولیدی را ضروری خواند و گفت: تراکم واحد سطح با بهبود پرورش، افزایش می یابد.
رکنی با بیان این که در حال حاضر ضریب تبدیل مرغ 2.1 است، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که ضریب تبدیل را در برنامه 10 ساله به 1.7 برسانیم.
وی ارتقای استاندارد های کشتارگاه های مرغ را از الزامات برنامه افزایش تولید این محصول دانست و گفت: از کل 500 کشتارگاه مرغ موجود، کمتر از 20 کشتارگاه، استاندارد است.
رکنی در همین حال استفاده از دستاوردهای اصلاح نژادی را یکی از راهکارهای افزایش تولید مرغ عنوان و بر ایجاد زمینه های صادراتی این محصول تاکید گذاشت.
رکنی در مورد سرانه تولید تخم مرغ نیز اعلام کرد: در افق 1404 سرانه تولید تخم مرغ 15 کیلو گرم پیش بینی شده است.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، سرانه تولید جهانی تخم مرغ را 9.5 کیلوگرم عنوان کرد.
وی گفت: انتظار داریم امسال 950 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید شود که در این صورت سرانه تولید به 12 کیلوگرم می رسد.

پیش بینی صادرات 77 هزار تن گوشت مرغ در سال جاری 
رکنی پیش بینی کرد که امسال 77 هزار تن گوشت مرغ از کشور صادر شود.
وی صادرات جوجه یکروزه گوشتی را در سال 95 حدود 35 میلیون قطعه برآورد و از برنامه افزایش این میزان صادرات به 76 میلیون قطعه در ظرف 10 سال آینده خبر داد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که در دو ماهه امسال 15 هزار تن گوشت مرغ و 4.6 میلیون قطعه جوجه یکروزه صادر شده است، اظهار داشت: صادرات هر یک از این محصولات در دو ماهه ابتدای سال به ترتیب 20 درصد و 13 درصد از اهداف برنامه سال جاری را پوشش داده است.
وی در مورد صادرات تخم مرغ نیز گفت: پیش بینی صادرات تخم مرغ طی امسال 60 هزار تن است و امیدواریم تا افق 1404 میزان صادرات این محصول به 105 هزار تن برسد.
رکنی میزان صادرات تخم مرغ نطفه دار گوشتی در سال 95 را 26 میلیون عدد پیش بینی و اعلام کرد: در افق 1404 برای صادرات 57 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار مرغ گوشتی برنامه ریزی کرده ایم.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: