کد خبر: ۳۲۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۵- ۱۱:۳۰
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام کشور در گفت‌وگو با ایانا:
مشوق‌های صادراتی در حالی مراحل پایانی خود را می‌گذراند که هر روز زوایای بیشتری از آن آشکار شده و خبرهای جدیدی درباره آن در رسانه‌ها می‌پیچد.


مشوق‌های صادراتی در حالی مراحل پایانی خود را می‌گذراند که هر روز زوایای بیشتری از آن آشکار شده و خبرهای جدیدی درباره آن در رسانه‌ها می‌پیچد.

رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی کشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: اگرچه 200 میلیارد تومان برای حمایت از صادرات لبنیات، از دولت درخواست شده، اما تمام این پول برای شرکت‌های لبنی نیست.

محمدرضا ملاصالحی با اشاره به اینکه دولت برای بهبود شرایط تولید و رفاه حال تولیدکنندگان، از اقدامات ضروری دریغ نمی‌کند، افزود: 50 میلیارد تومان از این مبلغ، مخصوص سازمان تعاون روستایی برای جبران بخشی از ضررهایی است که بابت خریدهای حمایتی متحمل شده است.

به گفته وی، سازمان تعاون روستایی از ابتدای خردادماه سال جاری، خرید حمایتی شیرخام را آغاز کرده و در حال حاضر روزانه حدود یک‌هزار تن از این محصول در سراسر کشور خرید می‌شود. بنابراین لازم است که این سازمان، از مبلغی که برای حمایت از صنعت شیر پرداخت می‌شود، سهمی هرچند کوچک داشته باشد.

ملاصالحی در پایان با بیان اینکه سال گذشته بیش از 600 هزارتن از فرآورده‌های متنوع لبنی به کشورهای مختلف صادر شده است، خاطرنشان کرد: امید می‌رود با ارائه مشوق صادراتی، این عدد به بالای یک میلیون تن رسیده و بازار داخلی را تا حدودی به تعادل برساند./

V-950428-02

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار