کد خبر: ۳۴۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۵- ۰۹:۱۹
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد:
کلیه زنبورداران برای بهره مندی از خدمات ادارات، ارگان ها، بانک ها، بیمه زنبور عسل و اتحادیه مربوطه علاوه بر اینکه در این تاریخ باید از نقل و انتقال کندوها خودداری کنند، در زنبورستان خود حضور و شناسنامه زنبورداری و شماره ملی نیز همراه داشته باشند.


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: آمارگیری از زنبورستان های استان همزمان با سراسر کشور در هفته اول مهرماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش ایانا و به نقل از روابط عمومي سازمان جهادكشاورزي استان آذربایجان شرقی، حبیب شریفیان افزود: براي دستيابي به اطلاعات مورد نياز از راندمان توليد كلني ها و برآورد دقيق تعداد و نوع كندوهاي زنبورعسل استان و شاغلان در اين بخش آمارگیری از زنبورستان های استان به مدت شش روز از تاریخ سوم تا پایان هشتم مهر ماه همزمان با كل كشور در سطح استان توسط کارشناسان شبکه پهنه بندی جهادکشاورزی انجام مي گيرد.

وی ادامه داد: قراردادن آمار و اطلاعات كامل و صحيح در اختيار برنامه ريزان و سياستگذاران بخش، منجر به اتخاذ تدابير به موقع و
برنامه ريزي مناسب می شود که علاوه بر افزايش درآمد بهره برداران، بستر مناسبي براي توسعه صنعت زنبورداري و ايجاد اشتغال براي جوانان در منطقه نیز خواهد بود.

شریفیان یادآور شد: با توجه به اينكه يكي از اصلي ترين نيازهاي اوليه برنامه ريزي و سياستگذاري براي هر بخش، داشتن آمار و اطلاعات صحيح از وضعيت كمي و كيفي و دستيابي آسان و سريع به اين اطلاعات است، از این رو کلیه زنبورداران به منظور نیل به این اهداف و
بهره مندی از خدمات ادارات، ارگان ها، بانک ها، بیمه زنبور عسل و اتحادیه مربوطه علاوه بر اینکه در این تاریخ باید از نقل و انتقال کندوها خودداری کنند، در زنبورستان خود حضور و شناسنامه زنبورداری و شماره ملی نیز همراه داشته باشند.

گفتنی است براساس آمارگیری سال 1394، استان آذربایجان شرقی با داشتن 902 هزار و 740 کلنی زنبورعسل و 11 هزار و 431 بهره بردار و با تولید 12 میلیون و 306 هزار و 796 کیلو عسل بزرگترین قطب پرورش زنبورعسل و دومین قطب تولید عسل کشور به شمار می رود.

وی در پایان از زنبورداران خواست برای اخذا اطلاعات بیشتر، با مدیریت امور طیور جهادکشاورزی استان از طریق شماره های 34439560 - 34494105 و 34494110 تماس بگیرند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار