کد خبر: ۳۴۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۵- ۱۸:۰۲
با حضور غرفه نخستین و تنها پالایشگاه تولیدکننده محصولات زرفروکتوز در کشور؛
نمایشگاه شیرینی و شکلات امسال با حضور نخستین و بزرگ ترین تولیدکننده فروکتوز در ایران همراه بود، رئیس هیأت مدیره پالایشگاه غلات زر در این نمایشگاه و در جمع خبرنگاران از آغاز صادرات محصولات زرفروکتوز به خارج از مرزهای کشور خبر داد.


پانزدهمین نمایشگاه شیرینی،شکلات و بیسکوییت ایران، امسال با حضور نخستین و بزرگ ترین تولیدکننده فروکتوز در ایران همراه بود، رئیس هیأت مدیره پالایشگاه غلات زر در این نمایشگاه و در جمع خبرنگاران از آغاز صادرات محصولات زرفروکتوز به خارج از مرزهای کشور خبر داد.
به گزارش ایانا، مرتضی سلطانی در تشریح ضرورت تولید و صادرات این محصول پالایشگاهی غلات گفت: شربت فروکتوز از مشتقات قندی پالایشگاهی ذرت است که با توجه به نیاز کشور به شیرین کننده ها، وضعیت نامتعادل قیمت شکر و شرایط پیش آمده برای صنایع شیرینی و شکلات و امثالهم، جایگزین مناسبی برای شکر محسوب می شود و می تواند نقش مؤثری در کنترل قیمت شیرین کننده ها ایفا کند.
وی با اشاره به توان و ظرفیت کشور در تولید فروکتوز تصریح کرد: صنعت تولیدات پالایشگاهی غلات با به کارگیری دانش روز و بهره مندی از خطوط تولید مطابق با تکنولوژی روز دنیا به عنوان صنعتی «های تک» امروز با آغاز به کار پالایشگاه غلات زر در کشور متولد شده است و با توجه به قدرت ارزآوری این صنعت و حتی برابری آن با صنعت نفت، بی شک در آینده شاهد راه اندازی پالایشگاه های غلات در سرزمینمان خواهیم بود؛ و ایران به کانون فرآوری عمیق غلات تبدیل خواهد شد.
این کارآفرین برتر در صحبت های خود ضمن اشاره به غفلت از توسعه صنایع تبدیلی در اقتصاد کشور گفت: آنچه امروز اقتصاد کشور ما به آن نیاز دارد بهره برداری از مزیت های سرزمینی و توسعه صنایع تبدیلی است، صنایعی که می توانند با تولید محصولات با ارزش افزوده بالا ضمن جلوگیری از خروج ارز، ارزآوری قابل توجهی را برای کشور به همراه داشته باشند.
وی ایجاد اشتغال پایدار و مویرگی و به تبع آن کاهش نرخ بیکاری را منوط به حمایت از صنایع کوچک و متوسط خواند و تشریح کرد: مگاپروژه ها مولد صنایع کوچک و متوسط هستند و می توانند خوراک اولیه این صنایع را تأمین کنند، و چرخهای اقتصاد کشور را به حرکت درآورند.
تنهادارنده مدال افتخار صادرات در صنعت کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به مشکلات پیش آمده ناشی از تحریم ها اشاره ای کرد و گفت: بسیاری از صنایع کوچک و متوسط ما در شرایط سخت تحریم دچار بحران هایی شدند که آنها را از بازپرداخت بدهی ها عاجز کرد و امروز شاهد هستیم که آن ها زیربار بهره های بانکی کمر خم کردند.
وی خاطر نشان کرد: اگر امروز می خواهیم انقلابی در صنعت ما رخ دهد، نیاز به یک فرمان از صدر نظام داریم و من به عنوان سرباز صنعت از مقام معظم رهبری درخواست می کنم یک بار برای همیشه دستور بخشش اصل و فرع بدهی این صاحبان صنایع را صادر نمایند، تا فرزندان آنها بتوانند در ادامه راه پدران خود در حوزه صنعت و تولید نقشی فعال و تأثیرگذار داشته باشند.
سلطانی در تکمیل دلیل تاکیدش بر لزوم بخشش بدهی این دسته از واحدها و تزریق جان تازه به واحدهای کوچک و متوسط افزود: اگر اشتغال در کشوری نظیر آلمان بالاست، صرفا منحصر به توجه آن ها به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است و بعد از آن است که دستاوردهای تولیدی آن ها تحویل مگاپروژه های تولیدی می شود.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: