کد خبر: ۳۷۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۵- ۱۳:۲۵
 

مجمع و نمایشگاه حلال تایلند روز جمعه با حضور شرکت هایی از جمهوری اسلامی ایران در راستای پیشبرد صنعت حلال این کشور جنوب شرق آسیا و حضور گسترده تر در این بازار جهانی در 'کویین سیریکیت' بانکوک پایتخت این کشور گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در مجمع 3 روزه حلال تایلند علاوه بر برپایی نمایشگاه، نشست های تحصصی در خصوص صنعت حلال در جهان و بازار این صنعت برگزار می شود.
مرکز علمی حلال در دانشگاه 'چولالونگکورن' با همکاری شورای مرکزی اسلامی تایلند و موسسه حلال استاندارد تایلند سومین مجمع حلال این کشور را برگزار می کنند
هدف از برگزاری این مجمع و نمایشگاه براساس گزارش رسانه های تایلند تمرکز بر نوآوری و دستیابی به رتبه یک تا 5 صنعت حلال جهان توسط این کشور است.
تایلند با این عنوان که 2 هزار میلیارد دلار ارزش تجارت حلال جهان میان یک میلیارد و 800 میلیون جمعیت مسلمان است، تجارت 5 میلیارد و 600 میلیونی اش را در این بخش ناچیز اعلام کرده و در پی دستیابی به بازارهای جهانی است.
تایلند روز جمعه اعلام کرد هر چند ارزش صادرات این کشور در حال سقوط است، اما ارزش صادرات صنعت حلال تایلند روند افزایشی دارد.
در نمایشگاه صنعت هلال تایلند بیش از 300 شرکت از کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران شرکت دارند.
تایلند در مسیر تبدیل شدن به یکی از 5 صادرکننده بزرگ محصولات حلال در جهان شهریور ماهامسال نیز نمایشگاه و سمینار بین المللی حلال را با عنوان 'هپکس جهانی 2016' برگزار کرد.
دولت تایلند برنامه بلندمدت ملی را برای توسعه فعالیت های بازرگانی و اقتصادی حلال و محصولات آن تا سال 2020 برنامه ریزی کرده است.
تایلند پیش بینی کرده است صادرات محصولات حلال این کشور تا سال 2020 پنج برابر شده و به 30 میلیارد دلار می رسد.
این کشوردر حال حاضر یازدهمین تامین کننده محصولات و مواد غذایی حلال در جهان است و 2.5 درصد از تجارت جهانی در این بخش را در دست دارد.
عمده محصولات صادراتی حلال تایلند شامل برنج، شکر، کنسرو و غذاهای دریایی، مواد غذایی کنسرو شده، میوه ها و سبزیجات است.
دولت تایلند که خدمات حلال خود را با عنوان 'الماس حلال تایلند' معرفی کرده مدعی تولید بیش از 120 هزار نوع خدمات و کالاهای حلال است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار