کد خبر: ۳۸۳۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵- ۰۹:۴۳
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی به ایانا خبر داد:
در آستانه شب یلدا با افزایش تقاضای مردم برای خرید انواع ماهی، شاهد افزایش 15 تا 20 درصدی در قیمت این محصول پروتئینی بودیم و در مقابل قیمت مرغ در مقایسه با هفته گذشته با کاهش روبه‌رو بود.


در آستانه شب یلدا با افزایش تقاضای مردم برای خرید انواع ماهی، شاهد افزایش 15 تا 20 درصدی در قیمت این محصول پروتئینی بودیم و در مقابل قیمت مرغ در مقایسه با هفته گذشته با کاهش روبه‌رو بود.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: قیمت انواع ماهی به‌دلیل کاهش عرضه و افزایش تقاضای مردم برای شب یلدا و با توجه به سرمای هوا، باعث شد که انواع ماهی 15 تا 20 درصد افزایش قیمت داشته باشد.

مهدی یوسف‌خانی افزود: قیمت ماهی سفید که تا هفته گذشته هر کیلوگرم 43 هزار تومان بود، در حال حاضر به 58 هزار و 500 تومان افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت ماهی شیر جنوب نیز با افزایش 20 درصدی در قیمت به 28 هزار تومان رسیده است.


ماهی کفال 20 درصد گران شد

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ادامه داد: ماهی کفال نیز از دیگر آبزیانی است که با افزایش 20 درصدی قیمت روبه‌رو بوده است.

یوسف‌خانی تصریح کرد: قیمت ماهی سالمون همچنان 40 هزار تومان است و در مقایسه با هفته گذشته، تغییری نداشته است.

وی یادآور شد: قیمت ماهی قزل‌آلا با یک‌هزار تومان افزایش به 15 هزار تومان در هفته جاری رسیده است.

یوسف‌خانی تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود که افزایش قیمت آبزیان در هفته جاری مقطعی باشد و در هفته‌های آینده دوباره با کاهش قیمت روبه‌رو خواهیم بود.

وی اظهار داشت: به‌دلیل برودت هوا، صید با کندی انجام می‌شود؛ بنابراین میزان عرضه نیز کم شده، اما تقاضا در فصل سرما برای انواع آبزیان همچنان بالا است، پس افزایش قیمت‌ها منطقی است.

یوسف‌خانی اضافه کرد: با افزایش دریاروی صیادان و به‌دنبال آن افزایش عرضه، پیش‌بینی می‌شود که هفته‌های آینده شاهد کاهش قیمت و بازگشت آن به قیمت‌های هفته قبل باشیم.


کاهش 300 تومانی قیمت مرغ در مراکز خرده‌فروشی

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی درباره وضعیت قیمتی مرغ نیز گفت: در مقابل آبزیان که شاهد افزایش قیمت در بازار هستیم، در هفته جاری قیمت مرغ نسبت به هفته گذشته حدود 300 تومان کاهش داشته است؛ به‌گونه‌ای که قیمت برای مصرف‌کننده به شش‌هزار و 850 تومان رسیده است.

وی بیان کرد: عرضه مرغ در بازار مناسب بوده، اما تقاضا برای آن کاهش یافته است.

یوسف‌خانی همچنین افزود: قیمت عمده‌فروشی مرغ درب کشتارگاه به‌صورت نقدی شش‌هزار و 100 تومان و در واحدهای صنفی این قیمت به‌صورت نقدی به شش‌هزار و 250 تومان می‌رسد.

وی در پایان عنوان کرد: نرخ هر کیلوگرم فیله مرغ با کتف 11 هزار تومان، بال و کتف هفت‌هزار تومان، سینه بدون کتف 12 هزار تومان و ران مرغ پنج‌هزار و 850 تومان در مراکز خرده‌فروشی گزارش شده است./

M-950930-03

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار