کد خبر: ۳۹۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵- ۰۹:۵۸
رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی کشور اعلام کرد:
با برنامه ریزی انجام شده در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، طرح توانمندسازی اعضاء برای راه اندازی کسب و کار در بخش کشاورزی اجرایی می شود.


با برنامه ریزی انجام شده در سازمان  نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، طرح توانمندسازی اعضاء برای راه اندازی کسب و کار در بخش کشاورزی اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار ایانا، احمد کبیری، رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی کشور اعلام کرد: با برنامه ریزی انجام شده در سازمان، طرح توانمندسازی اعضاء برای راه اندازی کسب و کار در بخش کشاورزی اجرایی می شود.
وی با بیان اهمیت توسعه و ترویج کارآفرینی در میان اعضای سازمان و رویکرد دولت برای کاهش نرخ بیکاری در کشور گفت: نرخ بالای بیکاری دانش آموختگان بخش کشاورزی نگران کننده است و ما به سهم خودمان در سازمان برای این امر مهم اقدام کرده ایم.
وی افزود: در فاز نخست این طرح، 21000 نفر از اعضای سازمان که دانش آموخته رشته های مرتبط با کشاورزی هستند برای توسعه کسب و کار و کارآفرینی توانمند می شوند.
کبیری در ادامه با تشریح فرآیند طرح گفت: در مدت حداکثر 6 ماه این افراد با گذراندن دوره های آموزشی، تشکیل هسته های کارآفرینی، اخذ مشاوره از متخصصان مجرب و معرفی ایده و طرح های نوین، مراحل رشد را با سرعت بیشتری گذرانده و در انتهای طرح تعداد مناسبی هسته جدید ایجاد خواهد شد.
وی با مهم برشمردن ارائه ایده و طرح های نو به دانش آموختگان افزود، یکی از مهم ترین موانع در حال حاضر نداشتن ایده و انگیزه کافی برای ورود به عرصه کسب و کار است و عمده دانش آموختگان منتظر استخدام در سازمان های دولتی و عمومی هستند.
به گفته وی، برای تمرکز زدائی و ارائه خدمات به همه استان ها، بخش عمده ای از این طرح به صورت الکترونیکی و در سامانه طرح به آدرس www.keshavarzyar.net اجرا می شود.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار