کد خبر: ۳۹۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵- ۱۷:۲۸

 خسارت ناشی از حمله پلنگ به احشام سه تن از دامداران گیلانی پرداخت شد.

به گزارش ایسنا، سه تن از روستائیان و دامداران سیاهکل، رودسر و رودبار که احشام آن‌ها مورد حمله پلنگ واقع شده بودند خسارت خود را از بیمه دریافت کردند.

«قربانعلی محمدپور» مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده در سال 1394 بین سازمان حفاظت محیط زیست و بیمه پلنگ ایرانی تحت پوشش بیمه مسئولیت جبران خسارت قرار گرفت.

وی افزود: تاکنون 10 پرونده جبران خسارت ناشی از حمله پلنگ به گاو از سوی این اداره‌کل در روستاهای شهرستان‌های سیاهکل، رحیم‌آباد رودسر و شهران رودبار تنظیم شده و به سازمان مرکزی ارسال شده است که چهار پرونده آن پس از سیر مراحل قانونی و تایید در مرحله پرداخت خسارت هرکدام به ارزش 27 میلیون ریال قرار گرفت و سایر پرونده‌های نیز در دست بررسی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خاطر نشان کرد: پرونده‌های دیگری در مراحل بررسی و انجام کار اداری است که نتیجه آن متقابلاً به افراد خسارت دیده اعلام می شود.

محمدپور ضمن تشکر از مسئولین بیمه، ازربابه سمیع‌زاده شیرزاد اسماعیل‌زاده، بهمن طاهری و اسماعیل قربانی دامداران زحمتکشی که علیرغم حمله پلنگ به دام‌هایشان از هرگونه آسیب‌رسانی به این حیوان ارزشمند خودداری کردند و راه حل معقولانه‌ای را برای جبران خسارت وارده انتخاب کردند، قدردانی کرد

مدیریت بیمه مربوطه نیز آمادگی خود را به‌عنوان مجموعه خدمات بیمه‌ای پیشتاز در حفظ و صیانت از محیط زیست و حیات وحش کشور برای ارائه هرگونه خدمات بیمه‌ای اعلام کرد.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار