کد خبر: ۳۹۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵- ۱۲:۰۶
بکارگیری رویکرد زیست‌بومی درحفاظت، مدیریت و بهره‌برداری خردمندانه از تالابهای کشور تضمین کننده پایداری خدمات و کارکردهای این اکوسیستم‌های آبی ارزشمند است.


بکارگیری رویکرد زیست‌بومی درحفاظت، مدیریت و بهره‌برداری خردمندانه از تالابهای کشور تضمین کننده پایداری خدمات و کارکردهای این اکوسیستم‌های آبی ارزشمند است.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به لزوم بکارگیری رویکرد زیست‌بومی در حفاظت و مدیریت تالاب‌های کشور از آغاز فرآیند تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بین‌المللی خور باهو و خلیج گواتر خبر داد.

وی افزود: این برنامه با مشارکت تمام ذی‌نفعان منطقه گواتر و شهرستان چابهار در دست تدوین بوده و افق روشنی را برای حفاظت و بهره‌‌برداری پایدار از پتانسیل‌های این اکوسیستم ترسیم می‌کند.

محسن سلیمانی بیان کرد: با گفتگوها و نشست‌های برگزار شده با ذینفعان منطقه و با توجه به حمایت و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی و فرماندار ویژه منطقه، برنامه در مدت زمان کوتاهی تدوین و اجرایی خواهد شد.

لازم به ذکر است که نقش مشارکت جوامع محلی بخصوص بهره‌برداران و صیادان در تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بسیار حائز اهمیت بوده و با اجرایی شدن این برنامه علاوه بر حمایت جوامع محلی در حفاظت از تالاب، پتانسیل‌های این اکوسیستم برای توسعه پایدار و رونق معیشت جوامع محلی نیز بکار گرفته خواهد شد که این موضوع نویدبخش مشارکت نظامند مردم در حفاظت از اکوسیستم‌های آبی کشور است.

در ارتباط با برنامه‌ریزی و حفاظت مشترک این تالاب بین‌المللی، گفتگوهایی نیز با مقامات مسئول پاکستانی انجام شده که در ادامه از این ظرفیت نیز برای حفاظت و پایداری خدمات و کارکردهای خلیج گواتر استفاده می‌شود

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار