کد خبر: ۳۹۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵- ۱۷:۴۳
در 9 ماهه امسال صورت گرفت:
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برای صادرات لبنیات و محصولات خشکباری مانند کشمش مشوق پرداخت خواهد شد، هنوز تأمین اعتبار صورت نگرفته و در صورتی که اعتبار اختصاص یابد، به صادرکنندگان لبنیات پرداخت خواهد شد.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در 9 ماهه سال جاری حدود 660 هزار و 475 تن محصولات کشاورزی از این استان صادر شده که حدود 660 میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، بهمنی پور با اشاره به اینکه صادرات محصولات کشاورزی استان شامل 60 قلم کالای اساسی بوده افزود: این محصولات از مرزهای خسروی، پرویزخان، سومار، شیخ صله و... صورت گرفته که به اقلیم کردستان و کشور عراق صادر شده است.

وی محصولات کشاورزی صادر شده استان را شامل سبزی و سیفی از جمله سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی، کاهو، کلم و هسته دارانی همچون هلو، شلیل، زردآلو، گوجه سبز و... و میوه‌هایی همچون سیب درختی، گلابی، زالزالک، انار و توت، پسته، بادام و... برشمرد.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه دیگر محصولات کشاورزی صادر شده استان را شامل مرکباتی مانند پرتقال، نارنگی، لیمو ترش و... بیان کرد.

بهمنی پور با اشاره به حمایت از صادرکنندگان با ارائه تسهیلات ارزان قیمت تصریح کرد: سود این تسهیلات برای صادرکنندگان استان 11 درصد است.

وی با اشاره به مشوق‌های صادراتی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شده اضافه کرد: صادرکنندگان محصولات کشاورزی به ازای صادرات یک کیلو و 500 گرم سیب درختی می‌توانند یک کیلوگرم موز با تعرفه پنج درصدی وارد کنند در صورتی که تعرفه اصلی واردات موز 26 درصد است.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: همچنین صادرکنندگان سیب زمینی به ازای صادرات هر کیلوگرم از این محصول 150 تومان مشوق دریافت خواهند کرد.

وی افزود: تاکنون طی دو سال حدود 15 میلیارد تومان برای صادرات سیب زمینی مشوق صادراتی به صادرکنندگان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه برای صادرات لبنیات و محصولات خشکباری مانند کشمش مشوق پرداخت خواهد شد، خاطرنشان کرد: هنوز تأمین اعتبار صورت نگرفته و در صورتی که اعتبار اختصاص یابد، به صادرکنندگان لبنیات پرداخت خواهد شد.

بهمنی پور به واردات محصولات کشاورزی به استان کرمانشاه پرداخت و تصریح کرد: در 9 ماهه امسال سه هزار و 514 تن حجم واردات استان بوده که 12میلیارد و 900 میلیون تومان برآورد شده است.

وی با بیان اینکه واردات محصولات کشاورزی در 9 ماهه سال 94 حدود 15 هزار و 340 تن بوده، اضافه کرد: این واردات 52 میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد شده که با مقایسه امسال و سال گذشته در می یابیم که امسال واردات ما به شدت کاهش یافته است.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهادهای کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه یادآور شد: در صادرات دام زنده نیز استان کرمانشاه از ابتدای سال 95 تاکنون 227 هزار رأس دام زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر نموده است.

بهمنی پور گفت: صادرات دام زنده در 9 ماهه سال جاری حدود 170 میلیارد تومان برآورد گردیده است.

وی صادرات دام زنده در 9 ماهه سال گذشته را 172 هزار و 125 رأس بیان کرد که 120 میلیارد تومان برآورد شده که در سال جاری صادرات از روندی افزایشی برخوردار بوده است.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار