کد خبر: ۳۹۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵- ۱۳:۴۴
مدیر جهادکشاورزی شهرستان خداآفرین استان آذربایجان شرقی عنوان کرد:
مدیر جهادکشاورزی شهرستان خداآفرین گفت: پروژه تجمیع اراضی 140 هکتاری روستای دودان برای مطالعه اجرای سیستم نوین آبیاری به منظور ارتقای بهره وری و مدیریت بهینه مصرف آب مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان خداآفرین از آغاز مطالعه اجرای سیستم نوین آبیاری در اراضی 140 هکتاری روستای دودان این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایانا از روابط عمومي سازمان جهادكشاورزي استان آذربایجان شرقی، رشید نظمی با اعلام این مطلب افزود: با محدود شدن منابع آبی و اثرات اقلیمی در چند دهه اخیر و همچنین افزایش نیاز بخش های صنعت، شرب و محیط زیست، مصرف آب در بخش کشاورزی به عنوان مصرف کننده اصلی منابع آب، باید به نفع سایر بخش ها کنترل شود و در این راستا شاخص بهره وری آب به عنوان یکی از مولفه های اساسی در مصرف بهینه آب در چند سال اخیر در برنامه ریزی های ملی مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این خصوص در سطح شهرستان خداآفرین ارتقای بهره وری آب کشاورزی و کاهش هدر رفت آب در راستای اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به صورت جدی پیگیری می شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان خداآفرین گفت: در این راستا با حضور کارشناس مشاور شرکت ایده پردازان و کارشناس آب و خاک مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خداآفرین پروژه تجمیع اراضی 140 هکتاری روستای دودان برای مطالعه اجرای سیستم نوین آبیاری به منظور ارتقای بهره وری و مدیریت بهینه مصرف آب مورد بررسی قرار گرفت.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار