کد خبر: ۴۰۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵- ۱۰:۴۹
موفقیتی دیگر برای گروه صنایع غذایی کاله
در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تندیس و لوح تقدیر نشان برتر ملی به غلامعلی سلیمانی بنیانگذار و رئیس هیأت‌مدیره گروه صنایع غذایی سولیکو اعطاء شد.

در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تندیس و لوح تقدیر نشان برتر ملی به غلامعلی سلیمانی بنیانگذار و رئیس هیأت‌مدیره گروه صنایع غذایی سولیکو اعطاء شد.

غلامعلی سلیمانی، دارنده مدال افتخار صادرات ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا، با بیان اینکه برندهای ایرانی سفیران صلح در جهان به‌شمار می‌روند، گفت: در بسیاری از کشورها تجار و بازرگانان خوش‌نام و حرفه‌ای نقش دیپلمات‌ها را بر عهده می‌گیرند؛ زیرا به‌خوبی با ابزار مذاکره و اهمیت روابط اقتصادی در خنثی کردن چالش‌های سیاسی آگاه هستند.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه توسعه صادرات غیرنفتی افزود: گسترش روابط اقتصادی با کشورها باعث افزایش دوستی‌ها و کاهش تنش‌ها می‌شود، زیرا در صورت عدم تأمین منافع اقتصادی طرفین، اختلافات سیاسی بسیار پرهزینه خواهد بود.

وی تأکید کرد: افزایش تولید صادرات محور در کشور علاوه بر ایجاد اشتغال و افزایش در آمدهای ملی می‌تواند مخالفان خارجی را به دوست و شرکای اقتصادی تبدیل کند.

سلیمانی با اشاره به نقش دولت‌ها در حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی ادامه داد: قیمت تمام‌شده محصولات صنایع غذایی ایران به‌دلیل گرانی مواد اولیه از سایر رقبا بالاتر است و دولت برای تسهیل شرایط صادرت باید مساعدت و اندیشه بهتری معمول دارد.

وی متذکر شد: صادرات مستمر و هدفمند نیازمند برنامه‌ای مدون با دیدگاهی جامع نگر و فراملی است تا بتوان به تحقق اهداف صادارتی کشور در افق 1404 امیدوار بود.

دریافت مدال افتخار صادرات ایران و لوح و تندیس امین‌الضرب از دیگر افتخارات کاله طی ماه‌های اخیر بوده است./

S-951115-01

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: