کد خبر: ۴۰۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵- ۲۱:۲۲
لامبورگینی طیور به تازگی وارد بازار شده و آیام سمانی (Ayam Cemani) نام دارد. این پرنده مسحور کننده، گونه نادری از طیور است که در اندونزی زندگی می کند. رنگ سیاه کامل، این خروس را به یکی از عجیب ترین و مرموزترین نژادها در جهان تبدیل کرده است.لامبورگینی طیور به تازگی وارد بازار شده و آیام سمانی (Ayam Cemani) نام دارد. این پرنده مسحور کننده، گونه نادری از طیور است که در اندونزی زندگی می کند. رنگ سیاه کامل، این خروس را به یکی از عجیب ترین و مرموزترین نژادها در جهان تبدیل کرده است.


به گزارش تابناک باتو ، همه اعضای این پرنده از پرهای متالیک گرفته تا پاهای سنگ عقیق آن، کاملاً مشکلی و سیاه رنگ است. حتی اعضا و ارگان های داخلی این خروس نیز تیره رنگ هستند. این ظاهر خاص مربوط به اثرات یک بیماری به نام فیبروملانوز (fibromelanosis) یا جهش ژنتیکی آسیب رسان است که باعث می شود تا ملانین اضافی وارد بافت های بدن پرنده شود. این جهش ژنتیکی در زمان تشکیل جنین رخ می دهد و منجر به تولد جوجه هایی تیره رنگ سمانی می شود.

آیام سمانی به عنوان یک پرنده خاص، از قرن دوازدهم برای فرهنگ مردم عوام جاوه اندونزی الهام بخش بوده و شایعه شده که خون زغالی رنگ این پرنده، غذای لذیذ ارواح است که باعث ایجاد سلامتی و قدرت می شود و البته یک طلسم خوشبختی است!ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار