کد خبر: ۴۰۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵- ۱۳:۴۹
رئیس شبکه دامپزشکی سرخس گفت: هرگونه حمل و نقل دام نیازمند دریافت مجوز بهداشتی حمل از شبکه دامپزشکی شهرستان مبداء است و در غیر این صورت به عنوان دام قاچاق تلقی می شود.رئیس شبکه دامپزشکی سرخس گفت: هرگونه حمل و نقل دام نیازمند دریافت مجوز بهداشتی حمل از شبکه دامپزشکی شهرستان مبداء است و در غیر این صورت به عنوان دام قاچاق تلقی می شود.

به گزارش ایانا از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان سرخس، دلال سرخسی که اقدام به حمل غیرمجاز دام و انتشار تب برفکی در منطقه کرده بود به شش ماه حبس محکوم شد.

عباس باغبان نژاد اظهار داشت: متعاقب شکایت این شبکه از یک دلال دام بومی شهرستان که اقدام به حمل غیرمجاز گاو و گوساله مبتلا به تب برفکی از شهرستان مشهد به یکی از روستاهای سرخس نموده بود و با وجود قرنطینه شدن دامداری توسط شبکه دامپزشکی، دام های آلوده را به روستاهای دیگر حمل و فروخته و باعث سرایت و انتشار بیماری تب برفکی در شهرستان شده بود، با رای شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر سرخس به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

در همین رابطه با پیگیری های انجام شده توسط واحد نظارت شبکه دامپزشکی و به دستور دادستان شهرستان، تعداد ۸ باب فروشگاه عرضه و کشتار غیرمجاز مرغ زنده نیز در شهر سرخس پلمب شدند.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از بیماری های دامی از طریق رعایت شرایط امنیت زیستی و قرنطینه ای تصریح کرد: با متخلفان بهداشتی سودجو که به دامداران منطقه خسارت وارد می کنند، برخورد و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار