کد خبر: ۴۰۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵- ۱۴:۰۶
   


 معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: راه ارتباطی 584 روستای این استان بر اثر بارش برف و کولاک شدید مسدود است.

ارسلان شکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین راه های روستایی مسدود مربوط به ارومیه بوده و با وجود تلاش راهداران راه 250 روستای این شهرستان در زمان حاضر بسته است. 
وی اضافه کرد: راه ارتباطی 55 روستای پیرانشهر، 10 روستای چالدران، 85 روستای شاهیندژ، هشت روستای خوی و 25 روستای ماکو در حال حاضر مسدود است. 
شکری گفت: راه ارتباطی 10 روستا در شوط، هشت روستا در پلدشت، سه روستا در چایپاره، پنج روستا در تکاب، 60 روستا در سردشت، 9 روستا در اشنویه، 16 روستا در سلماس و 25 روستا در میاندوآب نیز بسته است و عملیات بازگشایی در آنها جریان دارد. 
وی با اشاره به اینکه شب گذشته در گردنه ماین بلاغ در محور شاهیندژ - تکاب حدود 300 مسافر گرفتار در برف نجات یافتند، اضافه کرد: راهداران این استان به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا راه های مسدود را بازگشایی کنند و اهالی را از محاصره برف نجات دهند. 
وی اظهار کرد: با وجود تداوم بارش برف سنگین و کولاک شدید در مناطق مختلف این استان، راه های اصلی باز بوده و تردد خودروها در گردنه ها با زنجیر چرخ امکان پذیر است. 
به گزارش ایرنا از 12 هزار کیلومتر جاده آذربایجان غربی، هفت هزار و 800 کیلومتر راه روستایی، سه هزار و 800 کیلومتر راه آسفالت فرعی، اصلی و بزرگراه و نزدیک به 400 کیلومتر راه شوسه و خاکی است. 
راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی دارای 14 اداره راهداری و 67 اکیپ عملیاتی شامل 29 باب راهدارخانه ثابت و بین راهی، 15 باب راهدارخانه مرکزی و 23 باب راهدارخانه کانکسی، سیار و استیجاری است. 
این استان 17 شهرستان، 42 شهر و بیش از 2 هزار و 800 روستا دارد و جمعیت آن سه میلیون و 300 هزار نفر است؛ آذربایجان غربی دارای آب و هوای سرد و کوهستانی بوده و سالانه به طور متوسط بین 300 تا 450 میلیمتر بارندگی دارد. 
بارش برف در هفته گذشته نیز منجر به بسته شدن راه های ارتباطی حدود 750 روستا شده بود که در مدت 9 روز بازگشایی شد. 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: