کد خبر: ۴۰۹۷۱
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۵- ۱۶:۵۱
مدير صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستايیان و عشایر آذربايجان شرقي خبر داد:
مدير صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستايیان و عشایر آذربايجان شرقي از عموم افراد فاقد پوشش بیمه اجتماعی ساکن در روستاها و 9 شهر زیر 20 هزار نفر جمعیت شبستر برای نام نویسی در صندوق بيمه اجتماعي روستاييان دعوت به عمل آورد.

مدير صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستايیان و عشایر استان آذربايجان شرقي از تخصیص سهم 10 درصدی حق بیمه روستاييان و عشاير از سوی دولت تدبیر و امید برای جبران حق بیمه های پرداختی متقاضیان خبر داد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربايجان شرقي، محمد نظری با اشاره به تحت پوشش قرارگرفتن 11 هزار و 700 نفر بیمه اصلی در اين شهرستان گفت: شبستر در بين شهرستان های استان به لحاظ تعداد اعضاي تحت پوشش رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

وي با بيان اينكه سهمیه شهرستان شبستر برای جذب بیمه شدگان روستایی و کشاورزان 23 هزار و 931 نفر است، اظهار داشت: تاکنون بالغ بر 49 درصد واجدان شرایط با مراجعه به پنج شرکت تعاونی تولید روستایی طرف قرارداد صندوق در شهرستان اقدام به نام نویسی کرده اند.

مدير صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستايیان و عشایر استان، اختیاری بودن عضویت را مهم ترين مشخصه اين صندوق برشمرد و گفت: دولت تدبیر و امید برای جبران حق بیمه های پرداختی متقاضیان و حمايت از جامعه روستايي و عشايري كشور، 10 درصد حق بيمه اعضا را مي پردازد.

وی برون سپاری خدمات صندوق بیمه اجتماعی و استفاده از توان بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد در امر بیمه گری صندوق را عنصر کلیدی در پیشبرد اهداف آن دانست و از زحمات کارگزاران شهرستان شبستر تقدیر کرد.

نظري در پایان برقراری مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت را سه تعهد صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان و روستاييان در قبال اعضا اعلام كرد و از عموم افراد فاقد پوشش بیمه اجتماعی ساکن در روستاها و 9 شهر زیر 20 هزار نفر جمعیت شبستر برای نام نویسی در صندوق بيمه اجتماعي روستاييان دعوت به عمل آورد.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: