کد خبر: ۴۱۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۵- ۱۰:۴۱
گوگل لوگوی خود را به مناسبت کشف ۷ سیاره فراخورشیدی سنگی در حد و اندازه زمین تغییر داده است. این خبر مهم تاریخ علم جهشی بزرگ در عرصه نجوم و فضا به حساب می‌آید.گوگل لوگوی خود را به مناسبت کشف ۷ سیاره فراخورشیدی سنگی در حد و اندازه زمین تغییر داده است. این خبر مهم تاریخ علم جهشی بزرگ در عرصه نجوم و فضا به حساب می‌آید.

به گزارش خبرآنلاین، شب گذشته همزمان با نشست خبری ناسا  این خبر را خواندید که مقام‌های ناسا در کنفرانس مهم خود خبر از کشف ۷ سیاره فراخورشیدی و در حدود اندازه زمین داده‌اند که به دور ستاره کوتوله‌ای در حال چرخش هستند. در همه این ۷ سیاره احتمال وجود آب مایع که نشانه حیات است وجود دارد. گوگل به این مناسبت پنجم اسفند لوگو خود را تغییر داده است. 
 
لوگو گوگل کشف ناسا

به کمک تلسکوپ فضایی اسپیتزرِ ناسا که در نور فروسرخ فعالیت می‌کند، محققان موفق شده‌اند ۷ سیاره در حد و اندازه‌های زمین که به دور یک ستاره دوران می‌کنند را کشف کنند. سه سیاره از این از این سیا‌ره‌ها به طور یقین در کمربند حیات ستاره قرار دارند. کمربند حیات یک ستاره به این معنی‌ است که سیارات در فاصله‌ای از ستاره‌ قرار گرفته‌اند که احتمال وجود آب به صورت مایع در آن‌ها وجود دارد.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار