کد خبر: ۴۱۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵- ۲۲:۲۹
همکاری های کشاورزی ایران و نیوزیلند گسترش می یابد
وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار با اشاره به عزم دو کشور بر توسعه روابط سازنده با یکدیگر اظهار داشت : ایران برای همکاری با نیوزیلند در زمینه های تحقیقاتی ، مبادله ژرم پلاسم ، مدیریت آفات مراتع و تولید بذور هیبرید آمادگی دارد. حجتی با اشاره به قابلیت های دو کشور در زمینه فعالیت های شیلات و آبزیان گفت: سرمایه گذاری مشترک دو کشور در زمینه پروش ماهی در قفس و بازاریابی آن برای صدور تولیدات به سایر کشورها می تواند از دیگر زمینه های همکاری ایران و نیوزیلند باشد. 
در دیدار وزرای دو کشور،راه های گسترش همکاری های کشاورزی ایران و نیوزیلند بررسی شد.
به گزارش ایانا از پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی ایران در دیدار با ناتان گای وزیر صنایع پایه نیوزیلند پیرامون مهمترین زمینه های همکاری کشاورزی بین دوکشور بحث و تبادل نظر کردند.
وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار با اشاره به عزم دو کشور بر توسعه روابط سازنده با یکدیگر اظهار داشت : ایران برای همکاری با نیوزیلند در زمینه های تحقیقاتی ، مبادله ژرم پلاسم ، مدیریت آفات مراتع و تولید بذور هیبرید آمادگی دارد.
حجتی با اشاره به قابلیت های دو کشور در زمینه فعالیت های شیلات و آبزیان گفت: سرمایه گذاری مشترک دو کشور در زمینه پروش ماهی در قفس و بازاریابی آن برای صدور تولیدات به سایر کشورها می تواند از دیگر زمینه های همکاری ایران و نیوزیلند باشد. 
وی آمادگی ایران را برای صادرات میگو و کیوی به نیوزیلند اعلام کرد.
وزیر جهاد کشاورزی امضاء موافقنامه هایی در زمینه حفظ نباتات و بهداشت دام بین دو کشور را در تسریع همکاری دو کشور مهم دانست.
همچنین در این دیدار وزیر صنایع پایه نیوزیلند نیز آمادگی کشورش را در زمینه های مختلف کشاورزی با ایران اعلام و بر اجرای تفاهمنامه های قبلی بین دو کشور تاکید کرد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: