کد خبر: ۴۱۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۵- ۱۵:۳۹
با مهر تایید سازمان های FDA، USDA و گمرک آمریکا برای نخستین بار در تاریخ صنایع غذایی؛
با همراهی های وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهادکشاورزی، برای نخستین بار در تاریخ صنعت غذای ایران، پنیر ایرانی به صورت رسمی به آمریکا صادر شد

با همراهی های وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهادکشاورزی، برای نخستین بار در تاریخ صنعت غذای ایران، پنیر ایرانی به صورت رسمی به آمریکا صادر شد.

به گزارش خبرگزاری ایانا، غلامعلی سلیمانی، رییس هیات مدیره گروه صنعتی «سولیکو» ضمن اعلام خبر فوق افزود: نخستین محموله لبنیات ایرانی شامل هشت نوع پنیر شرکت کاله به آمریکا صادر شده و علاوه و بر لس آنجلس در فروشگاه های ایالت های واشنگتن، شیکاگو، نیویورک، بوستون و هیوستن با استقبال آمریکایی ها مواجه شده است.

وی افزود: استقبال آمریکایی ها باعث شده محموله دوم صادراتی پنج برابر محموله اول به زودی راهی آمریکا شود.

سلیمانی، تولید صادرات محور را از اولویت های اقتصاد در بقاء و تولید کشور دانست و در این زمینه از زحمات و همراهی های محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در راستای تحقق اهداف صادراتی صنعت غذا قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا بزرگ ترین تولیدکننده لبنیات دنیا به شمار می رود، صادرات به این کشور را موفقیتی بزرگ برای صنعت لبنیات ایران دانست و تصریح کرد: مهر تایید سازمان های FDA، USDA و گمرک آمریکا بر پنیرهای صادراتی کاله نشانه تکنولوژی تولید مناسب و کیفیت بالای این محصولات است.

این اتفاق مهم در حوزه صنعت غذا در حالی رخ می دهد که ایران روزگاری وارد کننده بزرگ پنیر بوده است و با این موفقیت می توان گفت با تولید محصول کیفی و همچنین رفع موانع دست و پاگیر اداری و تجاری می توان ایران را به صادر کننده فرآورده های لبنی مانند پنیر که مصرف سرانه بالایی در کشورهای غربی دارد، تبدیل کرد./


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: