کد خبر: ۴۱۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵- ۰۰:۲۱


طی دو هفته اخیر در گروه‌های مجازی اخباری مبنی بر واردات تخم مرغ منتشر شد، این درحالی است که براساس آخرین استعلامات از سازمان دامپزشکی چنین امری صحت ندارد.

به گزارش تسنیم فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار در  گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه واردات تخم مرغ کذب است، اظهار داشت: طی دو هفته اخیر در گروه‌های مجازی اخباری مبنی بر واردات تخم مرغ منتشر شد،این درحالی است که براساس آخرین استعلامات از سازمان دامپزشکی چنین امری صحت ندارد.

وی با بیان اینکه کمبودی در داخل وجود ندارد، افزود: علی رغم شیوع آنفولانزای حاد پرندگان طی ماه‌های اخیر، اما به سبب مدیریت تولید وزارتخانه با همکاری کانون مرغ تخم گذار و اتحادیه میهن آرامش خاصی بر بازار حاکم است.

طلاکش در پاسخ به این سوال که در صورت استمرار شیوع آنفولانزا امکان واردات تخم مرغ وجود دارد، بیان کرد: با توجه به کاهش 15 درصدی مصرف تخم مرغ در فصل بهار نسبت به زمستان بعید است که نیازی به واردات تخم مرغ داشته باشیم.

به گفته وی در صورت عدم تعهدات دولت در زمینه بیمه مرغداران احتمال بروز مشکل واردات تخم مرغ در نیمه دوم سال آینده وجود دارد.

دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را 4 هزار و 900 الی 5 هزار تومان اعلام کرد و اضافه کرد: البته قبل از شیوع آنفولانزای حاد پرندگان به سبب زیان انباشته مرغداران در ابتدای سال پیش بینی می‌شد که نرخ تخم مرغ به رقم فعلی برسد.

طلاکش درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ تصریح کرد: با شیوع آنفولانزای حاد پرندگان صادرات تخم مرغ به بازارهای هدف ممنوع اعلام شد و این وضعیت تا زمان اعلام پاکی کشور از این بیماری ادامه دارد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: