کد خبر: ۴۱۸۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵- ۰۹:۰۷
نگاهی به بازار کشاورزی رباتیک
در همه کشورها، با ظهور کشاورزی مکانیزه و افزایش انتظارات برای عملکرد بالا و سودآوری در میان کشاورزان تقاضا برای کشاورزی رباتیک افزایش یافته است. در ابتدا، کشاورزی رباتیک برای اهدافی همچون اسپری آفت کش های مایع/ آب، برداشت، تصویربرداری و بذر پاشی استفاده می شد.

در همه کشورها، با ظهور کشاورزی مکانیزه و افزایش انتظارات برای عملکرد بالا و سودآوری در میان کشاورزان تقاضا برای کشاورزی رباتیک افزایش یافته است. در ابتدا، کشاورزی رباتیک برای اهدافی همچون اسپری آفت کش های مایع/ آب، برداشت، تصویربرداری و بذر پاشی استفاده می شد. 

به گزارش ایانا از وب سایت Research and Markets ،افزایش آگاهی کشاورزان در مورد کشاورزی دقیق به طور قابل توجهی به رشد تقاضا برای کشاورزی رباتیک در سراسر جهان کمک کرده است. علاوه بر این، با برنامه های اینترنت اشیا، کشاورزی در کشورهای توسعه یافته نسبت به گذشته بسیار کارآمدتر شده است. 

این در حالی است که میزان ارزش بازار جهانی کشاورزی رباتیک در سال 2015، در حدود 845.6 میلیون دلار امریکا برآورد شده است و انتظار می رود این میزان تا سال 2021 به به دو میلیارد و 718 میلیون امریکا برسد. همچنین پیش بینی می شود که این بازار نرخ رشد مرکب سالانه 5.5 درصد در دوره زمانی 2016 تا 2021 را تجربه کند. 

بازار جهانی کشاورزی رباتیک ، در درجه نخست، توسط عوامل رشد مانند کشاورزی مکانیزه برای افزایش عملکرد و سودآوری در میان کشاورزان، رشد آگاهی در مورد کشاورزی دقیق و اتوماسیون برای نظارت بر زمین های کشاورزی بزرگ هدایت می شود.


بخش های تحت پوشش

بخش های مربوط به بازار جهانی کشاورزی رباتیک بر اساس نوع، نرم افزار و منطقه تقسیم بندی شده است. بازار کشاورزی رباتیک بر اساس نوع پهپادها، کشنده ها (تراکتور) خودکار، ربات های باغبانی، و غیره تقسیم می شود. همچنین بر اساس نرم افزار (برنامه)، بازار به بخش های کشاورزی، کشاورزی در فضای سر پوشیده (indoor farming ) ، کشاورزی لبنی، باغبانی، و ... تقسیم شده است.
گفتنی است برخی از بازیکنان کلیدی در بازار جهانی کشاورزی رباتیک،
Harvest Automation, Inc., - Yamaha Motor Corporation (Precision Agriculture),- GoPro., - AGCO CORPORATION - BouMatic Robotics BV, - AgEagle Aerial Systems, Inc, - Blue River Technology, Inc. هستند.

پوشش جغرافیایی و تجزیه و تحلیل

آنالیز بازار جهانی کشاورزی رباتیک مناطقی مانند شمال امریکا، اروپا، آسیا- اقیانوسیه(1) و سایر نقاط جهان را پوشش می دهد. 


شمال امریکا از نظر سهم دلار در سال 2015 بازار جهانی کشاورزی رباتیک را تحت سلطه خود دارد، همچنین پیش بینی می شود که آسیا - اقیانوسیه به بالاترین میزان
نرخ رشد مرکب سالانه در طی این دوره برسد. این میزان رشد در منطقه آسیا – اقیانوسیه، در درجه نخست توسط اقتصادهای در حال ظهور مانند هند، چین و اندونزی هدایت می شود. 

در نهایت، با آنالیز روند بازار کشاورزی رباتیک و میزان تقاضا ، بازار رقابتی در منطقه می توان به درک بهتر تولید کنندگان، تامین کنندگان و توزیع کنندگان از بازار رباتیک کشاورزی و روندکنونی و آینده این بازار و تدوین استراتژی های شان کمک کرد.

ترجمه: فرحناز سپهری

1- شامل بخشی از جهان واقع در اقیانوس آرام یا در مجاورت آن است. این ناحیه شامل بخش عمدهٔ آسیای شرقی، آسیای جنوب شرق و اقیانوسیه است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار