کد خبر: ۴۱۹۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵- ۱۷:۰۳
یک صنعتگر دوستدار محیط زیست در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت عنوان کرد:
هوشنگ انوشیروانی صنعتگر دوستدار محیط زیست در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در هفته منابع طبیعی گفت: دانشگاه ها در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست می توانند نقش سازنده ای داشته باشند.


مدیرعامل شرکت داراپلاستیک غرب گفت: دانشگاه ها در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست می توانند نقش سازنده ای داشته باشند.

مهندس هوشنگ انوشیروانی در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در هفته منابع طبیعی افزود: این ظرفیت بالقوه را باید بالفعل کرد، چرا که با برنامه ریزی اصولی می توان با کمک دانشگاه ها از ایجاد بحران های زیست محیطی جلوگیری کرد.

وی اظهار کرد: دانشگاه ها در پیشگیری و حل بحران های زیست محیطی می توانند نقش ویژه ای داشته باشند و باید از توان علمی اساتید دانشگاه بیشترین بهره را برد.

 نسل آینده در خانواده دوستدار محیط زیست آغازگر زندگی باشند

مدیرعامل شرکت دارا پلاستیک غرب در ادامه با اشاره به اینکه بخش عمده ای از معضلات محیط زیستی موجود، ریشه در فقدان آگاهی لازم و ضعف فرهنگی در زمینه ارتباط انسان و طبیعت دارد، گفت: نسل آینده بايد در خانواده دوستدار محيط زيست زندگي را شروع كنند.

وی افزود: زوج هاي جوان در كلاس هاي آموزشي قبل از ازدواج بايد با فرهنگ حفاظت از محيط زيست بیش از پیش آشنا شوند تا تشكيل زندگي مشترك برپايه حفظ محيط زيست استوار گردد و نسل هاي بعدي از بدو زندگي در خانواده دوستدار محيط زيست رشد كنند.

این متخصص صنعت پلاستیک کشور اظهار کرد: اگر آموزش حفاظت از محیط زیست از ابتدا صورت گیرد، تأثیر بهتری بر محیط زیست خواهد گذاشت، چرا که افراد از همان ابتدا خود را به عنوان یک مسئول در برابر حفاظت از محیط زیست می دانند و برای آن تلاش می کنند.

وی اضافه کرد: هدف از تربیت زیست محیطی کمک کردن به افراد برای یافتن ارتباط میان اقتصاد، اجتماع، سیاست و محیط زیست است، باید حمایت از محیط زیست در تربیت افراد به شکل یک ارزش و ملکه درآید، به عبارتی دیگر باید میان انسان و محیط زیست یک تعادل ایجاد شود.

این فعال حوزه محیط زیست ادامه داد: هر سال جهان صدها کیلومتر مربع از زمین های کشاورزی خود را از دست می دهد و هم اکنون یک سوم کره زمین در معرض تبدیل شدن به بیابان است، لذا برای حفظ محیط زیست باید چاره جدی اندیشید.

 انوشیروانی گفت: تخریب محیط زیست و ادامه تاثیرات آن بر آب و هوا، به وضعیت اقتصادی کشورها نیز آسیب می رساند و گسترش بیابان ها صنعت کشاورزی را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی اظهار کرد: باید به این مساله توجه کنیم که نسل های آینده در راهند؛ نسل هایی که تخریب محیط زیست توسط ما زندگی آنها را با مشکلات جدی روبرو می کند.

 معضلات زیست محیطی ریشه در ضعف فرهنگی دارد

مدیرعامل شرکت داراپلاستیک غرب در ادامه گفت: بخش عمده معضلات محیط زیستی موجود، ریشه در فقدان آگاهی لازم و ضعف فرهنگی در زمینه ارتباط انسان و طبیعت دارد و در واقع نوعی مشکل فرهنگی محسوب می شود، لذا نیازمند عزم ملی و بین المللی برای تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست در سطح اقشار مختلف جامعه است.

انوشیروانی افزود: ایجاد آگاهی در میان توده های مردم باعث تغییر نگاه ایشان نسبت به محیط زیست و بهبود رابطه آنها با محیط زیست می شود.

وی بیان کرد: آشنا کردن افراد در سطوح مختلف اجتماعی با اصول حفاظت از محیط زیست و ایجاد انگیزه های داوطلبانه برای حفاظت از آن می تواند مسئله تخریب و آلودگی محیط زیست را یک بار و برای همیشه حل کند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار