کد خبر: ۴۱۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵- ۱۴:۴۳
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گفت‌وگو با ایانا:
نیاز به واردات پرتقال علاوه بر کشور مصر از ترکیه نیز تأمین شده است و پرتقال‌های ترکیه‌ای نیز همچون پرتقال‌های مصری از کیفیت خوبی برخودار هستند.

نیاز به واردات پرتقال علاوه بر کشور مصر از ترکیه نیز تأمین شده است و پرتقال‌های ترکیه‌ای نیز همچون پرتقال‌های مصری از کیفیت خوبی برخودار هستند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با رد ادعای یخ‌زدگی پرتقال‌های ترکیه‌ای، گفت: برای اطمینان از کیفیت پرتقال‌های وارداتی از کشور ترکیه، شرکت‌های بازرسی بین‌المللی تحت نظارت و قرارداد شرکت‌های واردکننده وظیفه کنترل و اطمینان از سلامت این محصول را بر عهد دارند.

حسین صفایی افزود: علاوه بر کنترل در آنسوی مرزها، پرتقال‌ها پس از ورود به ایران در سردخانه‌ها مورد بازرسی قرار می‌گیرند تا از کیفیت آنها اطمینان کامل حاصل شود.

وی با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی خود نیز دارای شرکت بازرسی است، تأکید کرد: حتی اگر پرتقال‌های آسیب‌دیده‌ای از فیلترهای عنوان‌شده عبور کنند، با رصد شرکت بازرسی تعاون روستایی اجازه عرضه در شبکه تنطیم بازار را پیدا نخواهند کرد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در پاسخ به این پرسش که به چه میزان پرتقال وارد کشور شده است، ادامه داد: در مجموع از هر دو کشور ترکیه و مصر 40 هزار تن پرتقال وارد کشور شده است که به تدریج به بازار تزریق خواهد شد.

صفایی در پاسخ به پرسش دیگر ایانا مبنی بر اینکه آیا واردات مجدد پرتقال خواهیم داشت، بیان کرد: بنای واردات دوباره پرتقال را نداریم، اما اگر شرایط خاصی بر بازار حاکم و با کمبود این محصول روبه‌رو شویم ممکن است مجبور به واردات مجدد باشیم.

وی در پایان واردات پرتقال را در جهت تعدیل و تنطیم بازار روزهای پایینی سال و مهار قاچاقچیان دانست و اظهار کرد: با توجه به شرایطی که برای پرتقال شمال پیش آمد اگر این واردات انجام نمی‌شد شاهد جولان سودجویان و رشد صعودی قیمت این محصول در روزهای پایانی سال بودیم./

G-951225-03

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: