کد خبر: ۴۲۰۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵- ۱۰:۵۲
نماینده مؤسسه رازي در اولین فستیوال بین المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران با تأکید بر اینکه معاون تحقیقات و فناوري مؤسسه رازي به ویژه رئیس و همکاران بخش توبرکولین در کسب این موفقیت مؤثر بودند، گفت: همکاران بخش توبرکولین مؤسسه رازي تلاش هاي زیادي در راستاي موفقیت این اختراع انجام دادند که شایسته قدردانی است.

نماینده مؤسسه رازي در فستیوال بین المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران با اختراع کیت الایزاي تشخیص سرمی بیماري توبرکولوزیس"کیت الایزاي بیماري یون" موفق به کسب رتبه سوم در گروه پزشکی شد، این درحالی است که رتبه اولی در این گروه احراز و انتخاب نشد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی مؤسسه رازي، روح ا... کشاورز با اشاره به دریافت جایزه و کسب مقام سومی نماینده مؤسسه رازي در اولین فستیوال بین المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران که با حضور مسئولان کشور برگزار شد، اظهار کرد: دبیرخانه اولین فستیوال بین المللی جایزه بزرگ اختراعات ایران در سال 1393 تشکیل شد که دو هزار اختراع در 10 گروه در این فستیوال شرکت کردند.

وي با بیان اینکه ما به عنوان نماینده مؤسسه رازي در گروه اختراعات مربوط به پزشکی، دامپزشکی، علوم دارویی و تجهیزات پزشکی قرار گرفتیم، افزود: در مدت یک سال و نیم این اختراعات در چهار مرحله داوري شدند که در نهایت توانستیم در لیست کاندیدا براي ورود به آکواریوم فناوري قرار بگیریم.

رئیس آزمایشگاه تشخیص بخش توبرکولین مؤسسه رازي بیان کرد: آکواریوم فناوري، مدل جدیدي بود که بر اساس آن اختراعاتی که توانایی تجاري سازي دارند، به سرمایه گذاران معرفی می شوند.

وي خاطرنشان کرد: در نهایت ما به عنوان نماینده مؤسسه رازي با اختراع کیت الایزاي تشخیص سرمی بیماري توبرکولوزیس"کیت الایزاي بیماري یون" موفق به کسب رتبه سوم در گروه پزشکی شدیم، این درحالی است که رتبه اولی در این گروه انتخاب نشد.

کشاورز با تأکید بر اینکه معاون تحقیقات و فناوري مؤسسه رازي به ویژه رئیس و همکاران بخش توبرکولین در کسب این موفقیت مؤثر بودند، گفت: همکاران بخش توبرکولین مؤسسه رازي تلاش هاي زیادي در راستاي موفقیت این اختراع انجام دادند که شایسته قدردانی است./

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار