کد خبر: ۴۲۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵- ۱۱:۴۸
از سوی پژوهشکده حفاظت خاك و آبخیزداري و آژانس همکاري هاي بین المللی ژاپن برگزار شد:
رئیس پژوهشکده حفاظت خاك و آبخیزداري گفت: با وجود مشکلات فراوان ایجاد شده به دلیل استفاده بیش از حد از منابع آب و سفره هاي آب زیرزمینی بهره برداري مناسبی نیز از محصولات کشاورزي صورت نمی گیرد.

دومین کارگاه مشترك سنجش از دور در آبیاري بین پژوهشکده حفاظت خاك و آبخیزداري و آژانس همکاري هاي بین المللی ژاپن براي 15 نفر از کارشناسان نقشه برداري وزارت زراعت و آبیاري جمهوري اسلامی افغانستان در معاونت آب و خاك وزارت جهاد کشاورزي برگزار شد.

به گزارش ایانا از روابط عمومي سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزي، رئیس پژوهشکده حفاظت خاك و آبخیزداري در مراسم اختتامیه دومین دوره آموزش مشترك سنجش از دور سیستم اطلاعات جغرافیایی در آبیاري اظهار داشت: این دوره براي دومین سال در کشور ایران براي کارشناسان و دانشجویان افغان برگزار شد و بعد از دو هفته به پایان رسید.

نیک کامی با بیان اینکه امیدوارم دانشجویان و کارشناسان این دوره پس از بازگشت به کشور خود از آموزش هاي این دوره استفاده کنند، ادامه داد: من غبطه می خورم که چرا کارشناسان و دانشجویان کشورمان از آموزش هاي این دوره در کشور به شکل مناسب استفاده نمی کنند و بهره نمی برند.

وي با بیان اینکه کشور ایران درباره مسئله آب مشکلات فراوانی دارد، افزود: در دشت هاي ایران به دلیل استفاده غیر مناسب از منابع آب چاله هاي عظیمی شکل گرفته است.

رئیس پژوهشکده حفاظت خاك و آبخیزداري در پایان با تأکید بر استفاده از این علوم در مسائل کشاورزي کشور بیان کرد: با وجود مشکلات فراوان ایجاد شده به دلیل استفاده بیش از حد از منابع آب و سفره هاي آب زیرزمینی بهره برداري مناسبی نیز از محصولات کشاورزي صورت نمی گیرد.

گفتنی است در این دوره آموزشی نماینده ارشد جایکا و سفارت کشور ژاپن، معاون نماینده ارشد جایکا ژاپن، کارشناس و نماینده جایکا ژاپن در ایران و همچنین مدرسان پژوهشکده حفاظت خاك و آبخیزداري حضور داشتند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار