کد خبر: ۴۲۰۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵- ۱۲:۵۶
ایران به رکورد تاریخی تولید 1.65 میلیون تن شکر دست یافت
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: برنامه افزایش تولید و خوداتکایی در تولید محصولات راهبردی و زراعی در راستای اقتصاد مقاومتی با محوریت بهره وری آب تنظیم شده است.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: برنامه افزایش تولید و خوداتکایی در تولید محصولات راهبردی و زراعی در راستای اقتصاد مقاومتی با محوریت بهره وری آب تنظیم شده است.
به گزارش ایانا از وزارت جهاد کشاورزی،  عباس کشاورز در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه اعلام کرد: با توجه به مشکل آب کشور،برنامه افزایش تولید و خوداتکایی در تولید محصولات راهبردی و زراعی در راستای اقتصاد مقاومتی با محوریت بهره وری آب تنظیم شده است.
وی با بیان این که در برنامه چهارم توسعه پیش بینی شده بود که بهره وری آب 25 درصد افزایش یابد ولی متاسفانه یک درصد آن هم محقق نشد، خاطرنشان کرد: در برنامه پنجم توسعه هیچ شاخصی برای بهره وری آب پیش بینی نشده بود، اما در سه سال اخیر سالانه 6 درصد بهره وری آب ارتقا یافته است.معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بهره وری آب مصرفی برای تولید گندم در سه سال گذشته 50 درصد افزایش یافته، تصریح کرد: در گذشته به ازای یک متر مکعب آب 500 گرم گندم تولید می شد، در حالی که امروز 740 گرم گندم تولید می شود.
کشاورز اعلام کرد: در سال جاری یک میلیون و 650 هزارتن شکر در کشور تولید شده که این میزان رکوردی تاریخی در تولید شکر ایران محسوب می شود.
وی افزود: این رکورد با وجود کاهش سطح زیرکشت این محصول به دست آمده است.
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مشاهدات میدانی و گزارش های کارشناسی، وضعیت مزارع گندم،کلزا و چغندر پاییزه از نظر سطح سبز، کیفیت و فیزیولوژی گیاهی در سال زراعی جاری را استثنایی توصیف کرد و گفت: این مساله نشان دهنده سالی پربار برای محصولات یاد شده است.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: