کد خبر: ۴۲۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۶- ۱۶:۴۳
آبزی پروری در مناطقی که کشاورزی با تهدید مواجه بوده توانسته به عنوان اشتغال جایگزین برای درآمدزایی و حفظ معیشت و تثبیت جمعیت روستایی ایفای نقش کند.

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: بیش از یک میلیون و 50 هزارتن انواع آبزیان در سال 95 به شیوه های صید و آبزی پروری در کشور تولید شد.

به گزارش ایانا ،حسن صالحی در گفتگو با ستاد خبری وزارت جهاد کشاورزی در نوروز 96 با بیان این که بیش از یک میلیون و 50 هزارتن انواع آبزیان در سال 95 به شیوه های صید و آبزی پروری در کشور تولید شد، خاطرنشان کرد: از این میزان 450 هزارتن محصولات شیلاتی به شیوه آبزی پروری تولید شده است.
وی تصریح کرد: براساس تفاهمی که با معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، تمهید شده تا از ظرفیت طرح های آب و خاک برای آبزی پروری استفاده شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت:آبزی پروری در مناطقی که کشاورزی با تهدید مواجه بوده توانسته به عنوان اشتغال جایگزین برای درآمدزایی و حفظ معیشت و تثبیت جمعیت روستایی ایفای نقش کند.
رئیس سازمان شیلات ایران اضافه کرد:با بکارگیری روش ها و فناوری های جدیی در استخرها و واحدهای 100 متر مربعی،آبزی پروری درآمد و سود بیشتری نسبت به کشاورزی خرد دارد.
صالحی گفت:برگزاری جشنواره های غذاهای دریایی برای افزایش سرانه مصرف ابزیان همزمان با افزایش تولید در دستور کار سازمان شیلات قرار دارد./
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار