کد خبر: ۴۲۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶- ۱۰:۵۷
از سوی وزیر جهاد کشاورزی؛
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ماموریت اصلی و وظایف مهم جهاد کشاورزی در حوزه تامین امنیت غذایی با توجه به بالابودن پتانسیل کشاورزی استان در راستای افزایش تولید و اشتغال و از طرف دیگر مردمی بودن اقتصاد کشاورزی استان با ۱۲۰ هزار بهره بردار در اقتصاد مقاومتی نقش بسیار اساسی را ایفا می کند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ماموریت اصلی و وظایف مهم جهاد کشاورزی در حوزه تامین امنیت غذایی با توجه به بالابودن پتانسیل کشاورزی استان در راستای افزایش تولید و اشتغال و از طرف دیگر مردمی بودن اقتصاد کشاورزی استان با ۱۲۰ هزار بهره بردار در اقتصاد مقاومتی نقش بسیار اساسی را ایفا می کند .

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل، عدیل سروی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: اقتصاد کشاورزی با فرآیند درون زا و برون گرا بودن خود در راستای تحقق اهداف شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال نامگذاری شده، می تواند نقش موثری در قطع وابستگی به واردات محصولات کشاورزی ایفا کند .

وی در ادامه گفت: برنامه های این سازمان برای رونق تولید و اشتغال تدوین یافته و بزودی برش ملی آن با ابلاغ مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ خواهد شد. در راستای سرمایه گذاری و تقویت زیر ساخت های شهرک های کشاورزی، دامی، شیلاتی (واگذاری مجتمع دامپروری و شیلات در طول سال جاری) ۴ مورد است که با جذب سرمایه گذار داخلی برای ۳۲۰ نفر زمینه های شغلی فراهم خواهد شد وهمچنین اجرای الگوی جدید کشت با تاکید بر ارزش افزوده و صادرات محور در شهرستان های استان بر روی محصولاتی نظیر زعفران، عنان؛ پشته، آفتابگردان و دیگر دانه ها ی روغنی، انواع گیاهان دارویی، بادام درختی، موسیر، گل محمدی و … در دست اجراست که در این زمینه اجراو توسعه کشت زعفران و انواع گیاهان دارویی در مساحت ۱۱۰ هکتار با اشتغالزایی ۵۰ نفر صورت گرفته و عملیات فنی و کارشناسی در اجرای ۵ واحد فرآوری و بسته بندی زعفران در شهرستان های نمین، خلخال و گرمی که مجوز تاسیس آنها صادرشده، اجرا خواهد شد.

سروی افزود: در زمینه باغبانی ۳۵۰ هزار اصله نهال اصلاح شده پشته به منظور اقتصادی کردن تولید و اصلاح الگوی کشت در منطقه مشکین شهر، بخش ارشق توزیع شده و برای اولین بار درآن منطقه ۶۰ هزار اصله نهال تولید شده پسته در بین باغداران توزیع خواهد شد. درشهرستانهای خلخال و بیله سوار و بخش اصلاندوز نیز در مساحت ۲ هزار هکتار بادام زمینی کشت خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه سخنان خود با قدردانی از نگاه توسعه ای و حمایتی به مجموعه جهاد کشاورزی استان که مهمترین شاخص مدیریتی در ارتقاء سطوح فعالیت های جهاد کشاورزی به حساب می آید افزود: در سال جاری تکمیل واحد های نیمه فعال و راه اندازی واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی با اعطای تسهیلاتی به مبلغ هزار میلیارد ریال با لحاظ داشتن استمهال وامهای گذشته جزو برنامه های اولویت دار سازمان در راستای رونق تولید و اشتغالزایی است .

عدیل سروی با تشریح تولیدات دامی استان گفت: در حال حاضر بیش از ۵ میلیون واحد دامی در استان ظرفیت های دامی استان را تشکیل می دهد که تقریبا ۲ میلیون واحد آن سبک ، نزدیک به ۳ میلیون واحد دامی سنگین رقم تولیدات گوشت قرمزرا به میزان ۳۴ هزار تن، گوشت سفید ۳۸ هزار تن، شیر خام ۲۶۴ هزار تن، عسل ۶ هزار تن، تخم مرغ ۸ هزارتن در سطح استان رسانده که امسال با احداث مجتمع های گاو شیری با ظرفیت ۱۰ هزار راس و با فعال سازی واحد های دام و طیور در سال جاری با اعطای تسهیلات بانکی به میزان ۲ هزار میلیارد ریال در بخش دام استان تولید و اشتغال را رونق خواهد بخشید .

 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار