کد خبر: ۴۲۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۶- ۱۷:۱۷
 


محققان یک شرکت تولیدکننده کفش قصد دارند محصولاتی تولید کنند که کفی آن‌ها از جنس ذرت و رویه آن از جنس پنبه ارگانیک است. این محصول کاملا غیر سمی و زیست تخریب‌پذیر است.

به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس، ذرت یک منبع با ارزش غذایی انسان، خوراک دام و یکی از مهمترین منابع تولید سوخت زیستی است.
شرکت ریباک (یکی از تولیدکنندگان کفش و لوازم ورزشی) قصد دارد از موادی که قابلیت رشد دارند و دوستدار طبیعت هستند در برخی از محصولات خود استفاده کند و کفی تولید شده از ذرت را جایگزین کفی لاستیکی برخی کفش‌ها کند. 
در این پروژه که با همکاری یک شرکت دیگر به نام DuPont Tate & Lyle Bio Products صورت می گیرد، قرار است لاستیکی تولید شود که فاقد هر گونه مواد نفتی باشد. این محصول کاملا دوستدار محیط زیست و غیر سمی است. ذرت استفاده شده در این محصول کاملا صنعتی و فاقد ارزش غذایی است و با هدف غیر خوراکی تولید شده است. قرار است رویه این کفش نیز از جنس پنبه کاملا ارگانیک باشد.
شرکت ریباک هدف از تولید کفش با کفی تولید شده از ذرت و رویه تولید شده از پنبه ارگانیک را محصولی می داند که کاملا دوستدار محیط زیست است و پس از استهلاک می‌تواند به عنوان کود در طبیعت مورد استفاده قرار گیرد و به آغوش طبیعت بازگردد. این محصول سال آینده در قالب کفش های ورزشی به بازار عرضه خواهد شد.
شرکت آدیداس نیز چندی قبل به منظور حفاظت از محیط زیست کفشی تولید کرد که مواد اولیه آن پلیمرهای زیست تخریب پذیر از جنس ابریشم بودند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار