کد خبر: ۴۲۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۶- ۰۸:۵۲
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با ایانا اعلام کرد:
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای رسمی به ریاست سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها تسهیلات خط اعتباری شماره (5) مکانیزاسیون کشاورزی سال 1396 خورشیدی را ابلاغ کرد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای رسمی به ریاست سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها تسهیلات خط اعتباری شماره (5) مکانیزاسیون کشاورزی سال 1396 خورشیدی را ابلاغ کرد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اشاره به نامگذاری سال 96 به‌عنوان سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" گفت: در راستای استمرار توفیقات چشمگیر حاصله در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل ارتقای بهره‌وری بخش کشاورزی و با عنایت به تأکیدات وزیر جهاد کشاورزی بر تداوم خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی، در جهت هدفمند کردن توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی و اجرای پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی، تسهیلات خط اعتباری شماره (5) مکانیزاسیون کشاورزی به مبلغ 15 هزار میلیارد ریال جهت سال 1396 ابلاغ شد.

زیربخش زراعت

زیربخش باغبانی

زیربخش دام و طیور

زیربخش شیلات

زیربخش گیاهان دارویی

زیربخش جنگل و مرتع

کل سهمیه

سهمیه هر استان به تفکیک هریک از زیربخش‌های زراعت، باغبانی، دام و طیور و شیلات، گیاهان دارویی، جنگل و مرتع و منابع طبیعی به‌شرح جدول پیش‌بینی شده است.


کامبیز عباسی با اشاره به این که با همکاری و تعامل بانک کشاورزی در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی به‌ویژه در ماه‌های پایانی، از محل خط اعتباری سال 95 بیش از 11 هزار و 129 میلیارد ریال تسهیلات خط اعتباری از حدود 23 هزار و 514 میلیارد ریال تقاضای موجود جذب شد؛ اظهار امیدواری کرد با توجه به اهداف طرح جامع 12 ساله مکانیزاسیون کشاورزی و ضرورت عملیاتی شدن پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی مبتنی بر برنامه‌های اولویت‌های زیبخش تولیدی نظیر توسعه کشت‌های نشائی و ارتقاء بهره‌وری آب، کشاورزی حفاظتی، ارتقای مکانیزاسیون محصولات صنعتی، توسعه مکانیزاسیون باغبانی و گلخانه‌ها، مکانیزاسیون گیاهان دارویی و توسعه مکانیزاسیون در عرصه‌های حفاظت و احیای جنگل‌ها و مراتع و... اقدامات مقتضی در جهت جذب کیفی سهمیه ابلاغی و ارائه گزارش عملکرد در قالب فرمت‌های ارسالی مطابق سنوات گذشته اعمال شود.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای که به همین منظور خطاب به ریاست سازمان‌های جهاد کشاورزی هر استان ارسال کرده است، خواستار آن شده تا در صورت هرگونه اصلاحی مدنظر آن استان، نقطه نظرات ظرف دو هفته با مستندات لازم اعلام شود تا اقدام مقتضی به‌عمل آید./

S-960126-01

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار