کد خبر: ۴۲۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶- ۱۲:۱۶
» آب
فردا و با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری
فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پرند فردا با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و حمید چیت‌چیان وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.

فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پرند فردا با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و حمید چیت‌چیان وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش ایانا به نقل از پاون، این تصفیه‌خانه در سه فاز با هدف جمع‌آوری، انتقال و تصفیه روزانه 87هزار متر مکعب فاضلاب بهره‌برداری می‌شود.

این پروژه با هزینه‌ای معادل 1250 میلیارد ریال انجام شده است و در فاز نخست آن، فاضلاب جمعیتی حدود 173هزار نفر با دبی 29هزار متر مکعب در شبانه‌روز تصفیه می‌شود و سالانه 10 میلیون مترمکعب پساب تصفیه‌شده با کیفیت مناسب برای مصارف کشاورزی، صنعت و تغذیه آب‌خوان‌ها تولید خواهد شد.

شهر جدید پرند در فاصله 30 کیلومتری تهران و در دشت البرز جنوبی قرار گرفته است و شیب عمومی شهر به گونه‌ای است که از شمال به جنوب از ارتفاع آن کاسته می‌شود.

فاضلاب این شهر توسط 260 کیلومتر شبکه شامل 224 کیلومتر شبکه فرعی، نزدیک به 27 کیلومتر شبکه اصلی و 9 کیلومتر خط انتقال به صورت کاملا ثقلی به تصفیه‌خانه منتقل می‌شود.

فرایند تصفیه فاضلاب در این تصفیه‌خانه، لجن فعال از نوع پیشرفته A2O است که علاوه بر حذف آلاینده‌های آلی توانایی حذف بیولوژیک ازت و فسفر را به عنوان مهم‌ترین عوامل آلاینده زیست‌بوم‌های آبی نیز داراست.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار