کد خبر: ۴۲۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶- ۱۴:۳۵
برنامه‌های ویتنام برای احیای روستاها
دبیر کل حزب کمونیست ویتنام خواستار توسعه فناوری پیشرفته در بخش کشاورزی همراه با جنگلداری و صنعت فراوری در ارتفاعات مرکزی از استان جیا لای ویتنام شد.

دبیر کل حزب کمونیست ویتنام خواستار توسعه فناوری پیشرفته در بخش کشاورزی همراه با جنگلداری و صنعت فراوری در ارتفاعات مرکزی از استان جیا لای ویتنام شد.

به گزارش ایانا از vietnamplus ،Nguyen Phu Trong ، رهبر حزب 13 آوریل با رهبران استانی دیدار کرد، ودر مورد ویژگی های منطقه، از جمله وسعت منطقه که به بیش از 15 هزار و 500 مترمربع می رسد و به عنوان دومین منطقه وسیع ویتنام به شمار می رود، آب و هوا و خاک مطلوب برای کشت گیاهان قهوه، کائوچو (rubber) و فلفل به مقامات یادآوری کرد.

این مزیت ها می تواند پتانسیل و نقاط قوتی برای دوره میان مدت و بلند مدت محسوب شوند، وی همچنین بر اهمیت ارتباط بین دولت، دانشمندان، موسسات و کشاورزان تاکید کرد.

وی از مقامات استانی خواستار تمرکز بر روی سبک جدید ساخت و ساز روستایی ، حفاظت از محیط زیست و جنگل ها و اسکان مجدد افراد محلی، شد.

همچنین در این مراسم درباره توجه به توسعه صنعت ، گردشگری، آموزش و به روز کردن روش ها همراه با حفظ هویت فرهنگی ، بحث و گفت و گو شد.

Nguyen Phu Trong گفت :" به تلاش های بیشتر برای انجام پروژه های آبیاری در منطقه چو سه (منطقه ای در استان جیا لای ) به منظور فراهم کردن رفاه ساکنان ، نیاز است."

با توجه به گزارش دبیر کمیته استانی، Duong Van Trang ، در سال 2016، جیا لای از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی 7.48 درصد، با درآمد سرانه 38 میلیون VND ( 1675.8 دلارامریکا)، برخوردار بوده است.

تا 31 مارس، 65172 هکتار از زمین های استان به کشت محصولات زراعی، اختصاص یافته که نشان دهنده نرخ رشد سالانه 12 درصد بوده است.

در پایان سال 2016، پوشش جنگل استان به 46.2 درصد رسیده است.

همچنین نرخ فقر سالانه با 3.18 درصد کاهش ، تا پایان 2016، به 16.55 درصد رسیده است همچنین 82.3 درصد از جمعیت محلی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.



ترجمه:فرحناز سپهری


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: