کد خبر: ۴۲۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶- ۱۴:۳۴
در پی استعفای محمدرضا خانی از مدیرعاملی بانک سرمایه، طی مراسمی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و اعضای هیات مدیره بانک سرمایه، علیرضا پویان شاد به عنوان مدیرعامل جدید بانک سرمایه معارفه و فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد


در پی استعفای محمدرضا خانی از مدیرعاملی بانک سرمایه، طی مراسمی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و اعضای هیات مدیره بانک سرمایه، علیرضا پویان شاد به عنوان مدیرعامل جدید بانک سرمایه معارفه و فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد
.

به گزارش ایانا، روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد:‌ پیش از این طی نامه‌ای از سوی بانک مرکزی،  پویان شاد به عنوان مدیرعامل جدید بانک سرمایه معرفی شده بود.
مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در مراسم معارفه پویان شاد با اشاره به هجمه های اخیر علیه بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بانک سرمایه بر اساس قوانین بانک مرکزی فعالیت می کند و صندوق ذخیره فرهنگیان به واسطه تعدادی از شرکت های زیرمجموعه خود در این بانک سهام‌دار بوده و سه نفر از اعضای هیات مدیره را به بانک مرکزی پیشنهاد می‌کند و پس از اخذ تاییدیه، به عنوان اعضای هیات مدیره بانک معرفی می شوند.
وی افزود: با این حال بانک سرمایه بر اساس قانون تجارت، یک نهاد مستقل با هیات مدیره مستقل است و صندوق ذخیره فرهنگیان به هیچ عنوان در امور بانک دخالت نمی کند اما به عنوان نماینده سهامداران عمده این بانک، فعالیت هیات مدیره را رصد کرده و از منابع سهامداران و سپرده گذاران حفاظت می کند.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر اینکه بانک سرمایه یک شخصیت مستقل است، گفت: به مدیرعامل جدید بانک سرمایه توصیه می‌کنم که به هیچ وجه خلاف مقررات عمل نکند؛ زیرا ما به دنبال فعالیت غیرقانونی نیستیم.
وی تصریح کرد: اگر هر کسی خلاف قانون عمل کند علیه او شکایت کرده و او را دادگاهی می‌کنیم، بنابراین اگر مدیرعامل و هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، یا شرکت های زیر مجموعه صندوق و یا هر نهاد و یا فرد دیگر وابسته به صندوق یا بستگان آنها هر درخواستی از مدیرعامل بانک سرمایه داشتند آنها را رد کنید و به سینه دیوار بزنید.
نیکدل ضمن تشکر از پویان شاد به واسطه قبول این مسئولیت افزود: اطمینان دارم با حضور وی ارزش سهام بانک سرمایه افزایش پیدا کرده و به جایگاه واقعی و شایسته خود خواهد رسید.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در پایان ضمن تقدیر از نهادهای نظارتی و امنیتی و همچنین دستگاه قضایی یادآور شد: همانطور که تاکنون یار و یاور ما در وصول مطالبات بانک سرمایه بوده اید، تقاضا داریم تا وصول آخرین ریال از مطالبات این بانک، ما را کمک کنید.
علیرضا پویان شاد مدیرعامل جدید بانک سرمایه نیز ضمن تشکر از اعتماد بانک مرکزی و سهامداران بانک سرمایه، گفت: از مشتریان وفاداری که به رغم هجمه های مختلف همچنان به این بانک اعتماد می کنند سپاسگزاری می کنیم.
وی افزود: کارکنان متخصص و جوان این بانک از مهمترین سرمایه های اجتماعی ما هستند و از آنها می خواهم که در برخورد با مشتریان بانک، اصول مشتری مداری و احترام را رعایت کنند.
علیرضا پویان شاد بیش از چهل سال سابقه فعالیت در حوزه بانکی کشور را در کارنامه خود دارد. از مهم ترین سمت های وی می توان مدیریت امور شعب بانک های سپه و پارسیان و معاونت عملیات اجرایی بانک های اقتصاد نوین و ایران زمین اشاره کرد.
لازم به ذکر است در تاریخ ٢٦ فروردین ١٣٩٦ هیات مدیره بانک سرمایه طی صورت جلسه ای، علیرضا پویان شاد را به عنوان مدیر عامل جدید انتخاب و به بانک مرکزی معرفی کرده بود.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار