کد خبر: ۴۲۹۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶- ۱۱:۲۳
در نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان؛
مدیرکل دفتر پرورش و اصلاح نژاد دام کشور گفت: با اقدامات شکل گرفته شاهد ایجاد نخستین زنجیره تولید شیر کشور در اصفهان هستیم و امید است تا یک ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل دفتر پرورش و اصلاح نژاد دام کشور گفت: با اقدامات شکل گرفته شاهد ایجاد نخستین زنجیره تولید شیر کشور در اصفهان هستیم و امید است تا یک ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، محمدرضا ملاصالحی، مدیر کل دفتر پرورش و اصلاح نژاد دام کشور در آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی اظهار کرد: امیدواریم برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی با قدرت و جدیت تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: استان اصفهان در جایگاه نخست تولید شیر و پرورش گاو شیری کشور قرار دارد و در تولید گوشت قرمز و مرغ نیز از جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور برخوردار است.

مدیر کل دفتر پرورش و اصلاح نژاد دام کشور افزود: با تلاش‌های شکل گرفته از کشوری وارد کننده در بسیاری از محصولات به کشوری صادر کننده تبدیل شده‌ایم و باید سعی کرد این موفقیت‌ها ادامه‌دار باشد.

وی بیان کرد: به طور قطع برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به انتقال تکنولوژی خواهد انجامید و کمک فراوانی به شکوفایی هر چه بیشتر بخش خواهد داشت.

ملاصالحی گفت: در برنامه‌ریزی‌های شکل گرفته علاوه بر اینکه بر توسعه کمی در بعضی بخش‌ها همچون تولید شیر و گوشت قرمز تاکید داریم به دنبال توسعه کیفی تولیدات و تکنولوژی‌ها هستیم.

وی در ادامه با اشاره به سرانه مصرف شیر در کشور اظهار کرد: سرانه مصرف شیر در کشور ما در حدود 110 کیلوگرم است و این در حالی است که این میزان در کشورهای توسعه یافته به 160 کیلوگرم می‌رسد، پس نیاز است در این بخش تلاش‌های بیشتری شکل گیرد.

مدیر کل دفتر پرورش و اصلاح نژاد دام کشور با گلایه از هجمه‌های ایجاد شده علیه مصرف لبنیات اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای سلامت جامعه را هدف گرفته‌اند و سعی در ایجاد جوسازی‌هایی علیه مصرف لبنیات دارند و این در حالی است که باید توجه داشت مصرف کم لبینات می‌تواند مشکلاتی همچون پوکی استخوان و پوسیدگی دندان ایجاد کند.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های خوبی برای تولید شیر در کشور وجود دارد به گونه‌ای که این توانایی وجود دارد که سالانه تا 11.5 میلیون تن شیر در کشور تولید شود؛ اما این میزان در حال حاضر 9.5 میلیون تن شیر است.

ملاصالحی تاکید کرد: با اقدامات شکل گرفته شاهد ایجاد اولین زنجیره تولید شیر کشور در اصفهان هستیم و امید است تا یک ماه آینده به بهره‌برداری برسد./

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار