کد خبر: ۴۲۹۴۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶- ۱۳:۴۵
با بهره برداری از مرحله نخست پروژه آبرسانی به 2500 هکتار اراضی کشاورزی جلفا توسط وزیر جهاد کشاورزی محقق می شود:
محمود حجتی در مراسم بهره برداری از 1000 هکتار از پروژه 2500 هکتاری آب های مرزی شهرستان جلفا با شیوه نوین آبیاری، بحث های مربوط به تعادل بخشی سطح آب های زیرزمینی را مانع کاهش تراز آب های زیرزمینی در سال 95 عنوان کرد.

محمود حجتی در مراسم بهره برداری از 1000 هکتار از پروژه 2500 هکتاری آب های مرزی شهرستان جلفا با شیوه نوین آبیاری، بحث های مربوط به تعادل بخشی سطح آب های زیرزمینی را مانع کاهش تراز آب های زیرزمینی در سال 95 عنوان کرد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، محمود حجتی در مراسم بهره برداری از 1000 هکتار از پروژه 2500 هکتاری آب های مرزی شهرستان جلفا با شیوه نوین آبیاری که همزمان با سفر رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی در شهرستان هادیشهر برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: بحث مربوط به تعادل بخشی سطح آب های زیرزمینی، یکی از مباحث مهم در این زمینه است که مانع کاهش تراز آب های زیرزمینی در سال 95 شد.

وی با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: آرزو می کنیم شاهد روزی باشیم که روند بیلان منفی پایین رفتن سطح آب های مرزی متوقف شده و سال به سال کف شکنی چاه ها و افت دشت ها و ناپایداری کشاورزی کاهش یابد.

وزیر جهاد کشاورزی با تشکر از همه دست اندرکاران و مجریان پروژه 1000 هکتاری طرح آب های مرزی در استان آذربایجان شرقی گفت: در شهرستان خدآفرین نیز اجرای پروژه های آب های مرزی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

حجتی اضافه کرد: با عنایت مقام معظم رهبری و پیگیری رئیس جمهوری در اجرایی و عملیاتی کردن طرح آب های مرزی، تامین منابع مالی انجام و عملیات آغاز شده است.

وی منطقه مرزی جلفا را از نعمت های پنهان خداوند و دروازه ورود ایران به قفقاز و اروپا عنوان کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان سخنان خود ضمن  تشکر از همه مشاورین، مسئولین، مجریان و سایر مسئولین استانی که پشتیبان و همیار مسئولین ذی ربط بودند، گفت: مایه افتخار است که در معیت رئیس جمهوری و هیات دولت برای اظهار همدردی با خانواده های جان باختگان سیل اخیر در استان آذربایجان شرقی حضور یافته ام.

براساس این گزارش، این طرح در اجرای طرح ملی مدیریت و استفاده بهینه آب در مناطق مرزی طراحی و برنامه ریزی شده است و با اجرای آن ضمن افزایش تولید محصولات کشاورزی به میزان ۲۰ هزارتن، برای ۱۶۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: