کد خبر: ۴۵۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶- ۰۳:۳۳

رئيس سازمان ملي استاندارد ايران با اشاره به تهيه و تصويب علامت استاندارد حلال در ايران، از برنامه‌ريزي براي توسعه آن به همه بخش‌ها به‌ويژه صنايع غذايي، گردشگري و منسوجات خبر داد.
نيره پيروزبخت در مراسم امضاي تفاهم نامه همکاري در زمينه صنعت حلال بين سازمان ملي استاندارد ايران و وزارت توسعه اقتصادي و سرمايه‌گذاري ارمنستان گفت: ايران از نخستين کشورهايي است که فعاليت‌هاي آن بر مبناي فقه جعفري و با مبنای حلال انجام مي‌شود و پس از انقلاب اسلامي، بيشتر مورد توجه قرار گرفته است. به گفته اين مقام مسئول، ايران عضو هيئت مديره مؤسسه استاندارد و اندازه‌شناسي کشورهاي اسلامي است و فعاليت‌هاي کشور در نهايت به تدوين استانداردهاي ويژه، به‌خصوص تدوين استاندارد حلال مواد غذايي منجر شده است. پيروزبخت افزود: امروز فراتر از غذاي حلال مي‌انديشيم و به دنبال توسعه آن به بخش‌هاي گردشگري، غذايي و منسوجات هستيم.
وي با بيان اينکه در دولت يازدهم، سازمان ملي استاندارد، موظف به تشکيل شوراي سياست‌گذاري حلال شد، افزود: بر‌اين‌اساس، علامت استاندارد حلال طراحي و تصويب شد و از آن براي مباحث تجاري خود با ساير کشورها بهره خواهيم گرفت. 
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: