کد خبر: ۴۵۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶- ۱۰:۴۸
در راستای کاهش فقر
بنا به گفته بانک جهانی ، افزایش بودجه زامبیا در بخش کشاورزی می تواند این کشور را از وابستگی به مس (مس بیشترین صادرات زامبیا را تشکیل می دهد) نجات دهد.

بنا به گفته بانک جهانی ، افزایش بودجه زامبیا در بخش کشاورزی می تواند این کشور را از وابستگی به مس (مس بیشترین صادرات زامبیا را تشکیل می دهد) نجات دهد.

به گزارش ایانا از آفریکن فارمینگ، مدیر کشور زامبیا در بانک جهانی، اینا-مارلن روتنبرگ (Ina-Marlene Ruthenberg) گفت: "کشاورزی با بهره وری پایین عامل مهمی در کاهش فقر است. از این رو می توان با صرف هزینه بیشتر باعث بهبود این بخش شد."

وی در لوزاکا (پایتخت کشور زامبیا) در مراسم راه اندازی نیم سالانه نشست اقتصادی بانک جهانی، تحت عنوان "بهبود بازده با صرف هزینه های عمومی در بخش کشاورزی" در این باره سخن گفت.

روتنبرگ گفت: "با وجودی که هزینه در این بخش طی بیش از 15 سال گذشته افزایش یافته و بودجه کشاورزی زامبیا در سال 2017 دو برابر شده و به رقم 6.08 میلیارد کواچا (واحدپول زامبیا) رسیده، اما همچنان این بخش به هزینه های عمومی نیاز دارد."

وی افزود: "بهبود هزینه های کشاورزی به ترویج اقتصادی بدون وابستگی به مس و بهبود معیشت روستایی کمک می کند. چنانچه هزینه های عمومی در بخش کشاورزی افزایش یابد، دامنه گسترده ای برای بهبود بهره وری و اثربخشی در این بخش وجود خواهد داشت."

همچنین در این مراسم ، فلیکس موتاتی، وزیر دارایی زامبیا گفت: "زامبیا در نظر دارد تا تصمیماتی برای اطمینان بخشی و بهبود بخش کشاورزی انجام دهد چراکه این بخش نقش کلیدی در تنوع بخشیدن اقتصاد و صادرات دارد."

وی افزود: "کشاورزان ما باید به سمت رشد محصولات دیگر به جز ذرت که می تواند برای ما نقدینگی به همراه داشته باشند، روی بیاورند."

به گفته وی، دولت قرار است تحت برنامه پشتیبانی از نهاده های کشاورزان به نام Farmer Input Support Programme (FISP)، اقداماتی را برای بهبود مدیریت این بخش انجام دهد.

ترجمه: فرحناز سپهری

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار