کد خبر: ۴۵۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶- ۱۷:۰۶
مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی:
مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه برای تداوم و بقای کشاورزی راهی جز حرکت به سمت کشاورزی مکانیزه نیست، گفت: برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط ازجمله آی‌فارم یکی از راه‌های ترویج کشاورزی نوین است.

مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه برای تداوم و بقای کشاورزی راهی جز حرکت به سمت کشاورزی مکانیزه نیست، گفت: برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط ازجمله آی‌فارم یکی از راه‌های ترویج کشاورزی نوین است.

به گزارش خبرنگار ایانا، بهمن امیری‌لاریجانی عنوان کرد: فرآیند انتقال دانش کشاورزی یکی از مهم‌ترین وظایف ماست که برای انتقال این یافته‌ها از روش‌های مختلفی مثل نشریات، جشنواره‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و... استفاده می‌کنیم و در این میان نمایشگاه آی‌فارم یکی از راه‌های مؤثر انتقال این دانش است.

وی ادامه داد: نمایشگاه بستر لازم برای حضور تمامی ذی‌نفعان حوزه کشاورزی را فراهم میکند تا در جریان آخرین دستاوردهای این حوزه و همچنین آخرین تکنولوژی‌ها قرار گیرند، همچنین در جریان این نمایشگاه‌ها بهره‌برداران با شرکت در کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی نحوه استفاده و نگهداری از ادوات پیشرفته کشاورزی را فرا می‌گیرند.

مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی درباره کشاورزی نوین و مکانیزه، بیان کرد: یکی از گروه‌های کاری ذی‌ربط این دفتر وظیفه مدیریت تغذیه، مبارزه تلفیقی با آفات و همچنین مدیریت مشارکتی جامع محصولات کشاورزی با روش‌های کاهش مصرف آب، کاهش استفاده از کودهای شیمیایی، ترویج استفاده از کودهای آلی و... را بر عهده دارد که در این قسمت با سازمان‌های ملی و بین‌المللی ازجمله SAO و UNDD و سازمان استاندارد و سازمان حفاظت از محیط زیست نیز همکاری می‌کنیم.

امیری‌لاریجانی با اشاره به فعالیت بیش از 300 سایت الگوی ترویجی در بخش کشاورزی کشور افزود: به بحث اقلیم خاک و آب در چارچوب کشاورزی پایدار توجه می‌کنیم.

وی با اشاره به طرح تعادل‌بخشی منابع آب‌های زیرزمینی، اظهار کرد: با توجه به برداشت بی‌رویه کشاورزان در دهه‌های گذشته از سفره‌های آب زیرزمینی و کاهش جدی این منابع به‌دنبال آموزش کشاورزان برای استفاده از روش‌های نوین آبیاری و ارائه تسهیلات 90 درصد برای خرید تجهیزات و همچنین جایگزین کردن کاشت محصولات کم‌آب‌بر به جای محصولات پرآب‌بر هستیم و تاکنون در این راستا اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی درباره برگزاری نمایشگاه آی‌فارم یادآور شد: از این نمایشگاه به‌شدت استقبال کرده و زمینه حضور حداکثری در آن را فراهم می‌کنیم یکی از اهداف ما در این نمایشگاه ارائه اخرین دستاوردهای کشور در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی است.

امیری‌لاریجانی تأکید کرد: بیش از 10 هزار نیروی کارشناس در حوزه ترویج کشاورزی فعالیت می‌کنند که از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد. همچنین ما زمینه لازم برای حضور بیش از چهار میلیون 300 هزار بهره‌بردار کشاورزی کشور را در نمایشگاه فراهم می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما یک نظام نوین ترویج کشاورزی کارآمد تأسیس کرده‌ایم، اظهار کرد: برای افزایش بهره برداری و درآمد و کاهش ضایعات راهی جز توسعه مکانیزاسیون وجود ندارد و در غیر این صورت کشاورزی تا دو دهه دیگر از بین خواهد رفت.

امیری‌لاریجانی در پایان اضافه کرد: در نمایشگاه آی‌فارم به برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌پردازیم و از تمامی تولیدکنندگان ادوات کشاورزی کشور نیز دعوت به عمل می‌آوریم./

S-960414-02

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار