کد خبر: ۴۵۹۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶- ۱۶:۰۰
با پایان چین دوم چای اعلام شد؛
از آغاز برداشت برگ سبز چای تا پایان چین دوم در مجموع 75 هزار تن برگ سبز چای به ارزش 154 میلیارد تومان از کشاورزی خریداری شده است.

از آغاز برداشت برگ سبز چای تا پایان چین دوم در مجموع 75 هزار تن برگ سبز چای به ارزش 154 میلیارد تومان از کشاورزی خریداری شده است.

مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با بیان اینکه حدود 54 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است، گفت: تا کنون از 154 میلیارد مطالبات چایکاران 78 میلیارد و 500 میلیون تومان پرداخت و مابقی مطالبات باقی مانده است.

صادق حسنی میزان چای خشک تولید شده در کشور را 17 هزار تن عنوان کرد و افزود: شرایط آب و هوایی نامناسب و کاهش بارندگی باعث افت تولید در چین دوم شد به همین دلیل میزان تولید امسال نسبت به سال گذشته پنج درصد کاهش داشته است.

وی با یادآوری اینکه بیش از سه‌هزار تن چای خشک از سال 95 در انبار کارخانه‌ها باقی مانده است، تأکید کرد: با توجه به رکود بازار داخلی و کندی صادرات چای به‌نظر می‌رسد امسال نیز با رسوب چای در انبارها روبه‌رو باشیم.

مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور حضور دلالان چای را یکی از مشکلات مهم صنعت چای کشور برشمرد و ادامه داد: برای رفع این مشکل سندیکا به سازمان چای کشور پیشنهاد داده است که تمامی چای خشک تولیدی کارخانه‌ها در یک محل مشخص جمع‌آوری و پس از تعیین کارشناسی قیمت به‌صورت کنترل‌شده و هماهنگ عرضه شود.

حسنی بیان کرد: با این روش علاوه بر حذف دلال‌ها و سودجویان بازار ثبات و امنیت نسبی پیدا خواهد کرد.

وی در پایان خواستار اجرای قانون خرید تضمینی چای توسط سازمان چای کشور شد و اظهار کرد: با توجه به رکود بازار فشار مالی زیادی بر کارخانه‌ها وارد می‌شود تا جایی که بسیاری از آن‌ها توان پرداخت قدرالسهم خود را از خرید برگ سبز چای ندارند./

G-960419-02

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار