کد خبر: ۴۶۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶- ۱۲:۳۰
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر گفت: برای جبران بخشی از خسارت باغدران بر اثر سرما و یخبندان آذرماه سال قبل، برای 335 نفر بالغ بر 35 میلیارد ریال تسهیلات تخصیص یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر گفت: برای جبران بخشی از خسارت باغدران بر اثر سرما و یخبندان آذرماه سال قبل، برای 335 نفر بالغ بر 35 میلیارد ریال تسهیلات تخصیص یافته است.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن پورمقدم درخصوص عملکرد و فعالیت‌های جهاد کشاورزی این شهرستان اظهار کرد: تمام دامداری های بخش کجور این شهرستان در مقابل بیماری تب کنگو سمپاشی و کنترل شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر درخصوص پرداخت تسهیلات بلاعوض و تسهیلات کم بهره به باغداران خسارت دیده از برف و سرمای سال گذشته، گفت: برای جبران بخشی از خسارت باغدران بر اثر سرما و یخبندان آذرماه سال قبل، برای 335 نفر بالغ بر 35 میلیارد ریال تسهیلات تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید برای جبران خسارت دیدگان برف سال گذشته 7 بسته حمایتی به شهرستان ها ابلاغ شد که پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به عنوان هفتمین و آخرین بسته ای بود که اردیبهشت ماه امسال اجرایی شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر گفت: پیش بینی می شود سال زراعی جاری از یک هزار و 720 هکتار از مزارع گندم و جو این شهرستان 3 هزار و 440 تن محصول برداشت شود.

پورمقدم با اظهار اینکه پیش بینی می شود 6 هزار و 400 تن گیلاس با متوسط عملکرد 16 تن در هکتار از باغات کجور نوشهر برداشت شود، تصریح کرد: در حال حاضر۶۰۰هکتار از اراضی بخش کجور به ویژه در روستای ناصرآباد زیرکشت گیلاس است که۴۰۰هکتار آن قابل برداشت است.

این مسئول با اشاره به پیش بینی تولید 15 هزار تن هلو و 600 تن شلیل در باغات سیاه ریشه این شهرستان، گفت: این میزان برداشت از سطح 545 هکتار هلو و 25 هکتارشلیل باغات منطقه کجور این شهرستان انجام شد./

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: