کد خبر: ۴۶۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶- ۱۷:۰۵
بنیانگذار فیس‌بوک از مزرعه‌ای دیدن کرد
موسس فیس بوک، به تازگی از یک مزرعه در داکوتای جنوبی دیدن و کشاورزان را تحسین کرد.خبر او در فیس بوک توسط بیش از 16 هزار نفر به اشتراک گذاشته شد و بیش از 250 هزار نفر به آن واکنش نشان داده اند.

 موسس فیس بوک، به تازگی از یک مزرعه در داکوتای جنوبی دیدن و کشاورزان را تحسین کرد.خبر او در فیس بوک توسط بیش از 16 هزار نفر  به اشتراک گذاشته شد و بیش از 250 هزار نفر به آن واکنش نشان داده اند.

به گزارش ایانا از سایت ایندیپندنت، مارک زوکربرگ گفت که او همیشه فکر می کرد مردم باید سپاسگزار باشند و درک کنند که از کجا غذا تهیه می شود.

زوکربرگ تأکید کرد که بسیاری از گاوهای ایالات متحده زندگی خود را در داکوتای جنوبی آغاز می کنند، جایی که جمعیت آن ها حدود سه برابر افراد است. این درحالی است که داکوتای جنوبی در سومین سال دشوار خشکسالی قرار دارد و این امر تغذیه گاو ها را با مشکل رو به رو کرده است.

او گفت: "یکی از مزرعه داران به من گفت که این بدترین خشکسالی است که او می تواند از دهه 1930 ، به یاد داشته باشد."

زوکربرگ از دامداری دو هزارو 500 هکتاری خانواده نورمن بازدید کرد. وی گفت: " این خانواده احتمالا باید 500 گاو خود را کاهش دهند. نورمن ها به کارهایی که انجام می دهند، افتخار می کنند آن ها نه تنها تولید برای تغذیه در کشور را بر عهده دارند، بلکه به ارائه محصولاتی مانند انسولین، مواد چرمی و مواد آرایشی که از گاو به دست می آیند، اقدام می کنند."

وی گفت: "خانواده هایی مثل ما به طور همیشگی اعتبار زیادی دریافت نمی کنند، اما زندگی ما به کارهایی که انجام می دهیم، بستگی دارد."

همچنین زوکربرگ، پس از دیدار از دامداری دو هزارو 500 هکتاری، با جوامع محلی گیاه خوار نیز دیدار کرد و مطالب و تصاویر دیدارش را طی پستی در فیس بوک گذاشت. در واکنش به این دو دیدار مخاطبان زوکربرگ پست هایی را برایش گذاشتند.

یکی از دنبال کنندگان گفت: "خوب نیست که حیوانات را برای غذا به دست خود می کشید. چگونه می توانید بعد از انجام این کار، خواب راحتی داشته باشید."

یکی دیگر از پست ها: "باور شما درباره دامداری و آنچه فکر می کنید که "درست" ا ست "ناامید" کننده و "نفرت" انگیز است ."

بسیاری از کاربران فیس بوک گفتند: " بخش کشاورزی اغلب نادیده گرفته می شود."

یکی از کاربران گفت: " از مارک (موسس فیس بوک) برای گذاشتن وقت و برجسته کردن بخش کشاورزی تشکر می کنم. چراکه اغلب مردم بدون دانستن حقایق، قضاوت می کنند. انتشار این مطالب عالی است که تمام زمین ها برای رشد گیاهان مناسب نیستند و دامداری به ما اجازه می دهد از این زمین ها برای تولید غذا استفاده کنیم."

در حالی که یکی دیگر گفت: "من فکر می کنم این مساله شگفت انگیز است و برای مردم بسیار اهمیت دارد که از کجا غذای آن ها تهیه می شود. گاو حیوانی است که بیش از تهیه گوشت از آن، اهمیت دارد. چراکه این حیوان ها بیش از 500 محصول جانبی را به مصرف کنندگان ارائه می دهند."

گفتنی است، پست زوکربرگ ، توسط بیش از 16 هزار نفر در فیس بوک به اشتراک گذاشته شد و بیش از  250 هزار نفر به آن واکنش نشان داده اند.

ترجمه: فرحناز سپهری

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار