کد خبر: ۴۶۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶- ۰۹:۱۵
طی هفته گدشته فعالان محیط زیست به تلاش‌های سبز خود برای نجات طبیعت ایران ادامه دادند. در این هفته بانوان لرستانی در کنار مردان به عملیات اطفای حریق تنگه شبیخون مشارکت کردند.

طی هفته گدشته فعالان محیط زیست به تلاش‌های سبز خود برای نجات طبیعت ایران ادامه دادند. در این هفته بانوان لرستانی در کنار مردان به عملیات اطفای حریق تنگه شبیخون مشارکت کردند.

به گزارش خبرنگار ایانا، سازمان‌های مردم‌نهاد لرستانی در هفته گذشته به کمک نیروهای حفاظتی عرصه‌های طبیعی شتافتند. انجمن مردم نهاد سبزاندیشان لرستان با حضور فعال بانوان و همراهی نیروهای منابع طبیعی در عملیات اطفای حریق منطقه تنگه شبیخون خرم‌آباد مشارکت کرد و با کمک این نیروهای داوطلب، خط آتش کنترل شد. در این استان آبیاری نهال‌های سایت آزاد صخره‌نوردی توسط انجمن سبزاندیشان لرستان و سازمان آتش‌نشانی خرم‌آباد انجام شد. در هفته گذشته تمام نهال‌های سایت صخره‌نوردی این استان آبیاری شد.

اعضای سمن سبزاندیشان طبیعت تالش با شعار "همراه با طبیعت، همگام با سلامتی" با طبیعت‌گردی مسئولانه خود همراه طبیعت شدند و در مسیر آبشار لوشکی زباله‌های رهاشده را جمع‌آوری کرده و زیبایی دوباره را به این طبیعت بکر هدیه دادند.

کاشت بذر بادام کوهی و کنار کم‌آب و سازگار با طبیعت در دستور کار هفته گدشته سمن‌های شهرستان سروستان بود. گروه عاشقان طبیعت شهرستان سروستان تلاش می‌کنند با جوانه‌زنی بدر این گونه‌ها آنها را برای کشت در سال آینده آماده کنند.

در روستای عشرت‌آباد نیز جلسه بهره‌وری آب با معرفی کشت جایگزین با همکاری مؤسسه زادسر و ترشیز و جهاد کشاورزی و تعاونی ملک انجام شد.

در شهر رشت همايش بزرگ پياده‌روی خانوادگی از ورزشگاه عضدی تا پارک دانشجو و همچنین مسابقات قایقرانی بانوان در تالاب زیبای حاشیه پارک دانشجو، به مناسبت پاسداشت روز جهانی بدون پلاستیک، با همراهی انجمن‌های گیلان پاک، سرزمین ایده‌آل ما و انجمن اوتیسم انجام شد.

همایش پیاده‌روی همراه با آموزش و اطلاع‌رسانی با موضوع صیانت از آب وظیفه همگانی است، با استقبال شهروندان تبریزی در مشارکت برای ابلاغ پیام حفاظت از آب توسط انجمن رفتگران آذربایجان انجام شد.

حضور انجمن دارستان الوار اندیمشک و مردم محلی در حریق جنگل‌های بلوط چه یره ریت کوه در اندیمشک نیز از اتفاقات سبز هفته گذشته بود./

L-960427-02

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار