کد خبر: ۴۶۴۷۱
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶- ۱۶:۱۲
مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور در گفت‌وگو با ایانا خبر داد:
میزان مطالبات چایکاران به 155 میلیارد تومان رسیده است که از این میزان تنها 83 میلیارد تومان آن پرداخت شده و مابقی همچنان باقی مانده است.

میزان مطالبات چایکاران به 155 میلیارد تومان رسیده است که از این میزان تنها 83 میلیارد تومان آن پرداخت شده و مابقی همچنان باقی مانده است.

مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با بیان اینکه پرداخت‌ها به کندی انجام می‌شود، گفت: هرچند سازمان چای تمام تلاش خود را برای پرداخت مطالبات انجام می‌دهد، اما به‌دلیل کمبود اعتبارات این پرداخت‌ها با تأخیر و به کندی انجام می‌شود.

صادق حسنی اظهار کرد: رکود بازار همراه با کندی پرداخت‌ها کارخانه‌های چای را در شرایط بد اقتصادی قرار داده است.

وی با تأیید اینکه بازار چای هرساله در بهار رونق خوبی پیدا می کند، ادامه داد: با افزایش آگاهی مردم نسبت به کیفیت و سلامت چای کشور شاهد افزایش مصرف آن هستیم، اما این وضعیت در سال جاری به‌دلیل گرمای زودرس و همزمانی بهار با ماه رمضان دوره کوتاهی داشت و چایکاران و کارخانه‌های چای را مانند سال‌های گذشته منتفع نکرد.

مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور با اشاره به رسوب درصدی از چای خشک از سال 95 و تولید 17 هزار تن چای خشک در سالجاری، تأکید کرد: پر بودن انبارها همراه با رکود حاکم بر بازار و همچنین کندی پرداخت‌ها باعث شده افراد سودجو به‌دنبال خرید چای زیر قیمت مصوب باشند و برخی کارخانه‌ها نیز به‌دلیل مشکلات مالی تن به فروش محصول خود با قیمت بسیار نازل دهند.

حسنی در پایان یکی از راهکارهای برون‌رفت صنایع چای از مشکلات کنونی را اجرای قانون خرید تضمینی این محصول توسط سازمان چای کشور دانست و اضافه کرد: سندیکای کارخانه‌های چای شمالی طی مکاتباتی که با نمایندگان مجلس، وزیر جهاد کشاورزی و سازمان چای کشور داشته است از آنان تقاضا کرده که با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر مصرف کالای ایرانی و نامگذاری امسال با نام اقتصادی مقاومتی، تولید و اشتغال؛ اداره دولتی را مکلف به مصرف چای تولید داخل کنند.

G-960431-01

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار