کد خبر: ۴۶۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶- ۱۰:۵۷
در سال جاری پیش‌بینی می شود که سطح زیرکشت گل محمدی ودیگر گیاهان دارویی نسبت به سال قبل 40 درصد افزایش داشته باشد.

در سال جاری پیش‌بینی می شود که سطح زیرکشت گل محمدی ودیگر گیاهان دارویی نسبت به سال قبل 40 درصد افزایش داشته باشد.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی استان كرمان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: در مناطق کوهستانی اين شهرستان توسط مراکز خدمات جهادکشاورزی نسبت به ترویج  وتوسعه کشت گياهان دارويي آموزش های لازم به بهره برداران ارائه و متقاضیانی که خواهان اجرای طرح باشند به بانک های عامل معرفی وتسهیلات اخذ می کنند.

حسین رضایی افزود: سطح زیرکشت گیاهان دارویی نعناع وترخون در مناطق کوهستانی در سطح 4 هکتار و با تولید سالانه 50 تن تر، ختمی در سطح یک هکتار 5 تن تر، گل گاوزبان در سطح یک هکتار با تولید سالانه 200 کیلو گرم تر، گل محمدی در سطح 10هکتار شامل 5 هکتارنهال و 5 هکتار بارور و با تولید 10 تن تر است.

وي با بيان اينكه در این زمینه در منطقه سرچشمه مجوز گلاب گیری اقدام شده عنوان کرد: همچنین برای تولید آلوئه ورا فعلا در سطح 750 مترمربع  این گیاه در گلخانه کشت شده است.

 وی افزود: در زمینه گیاهان دارویی یکی ازشرکت ها نسبت به ترویج وآموزش بهره بردارن وهمچنین تامین نشاء موردنیاز اقدام کرده است و از ابتدای سال 96 نشاء گل گاوزبان توسط یکی از گلخانه داران اين شهرستان تهیه و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: