کد خبر: ۴۷۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶- ۱۳:۲۴
آیا غذا می تواند همچون دارو عمل کند؟
آیا غذا می‌تواند همچون دارو عمل کند؟ این پرسش هرگز تا این حد مورد توجه و محل مناقشه نبوده است. روشن است که الگو‌های خاصی از غذا خوردن می‌توانند ما را بیمار کنند و متاسفانه این‌های الگو‌هایی هستند که امروزه بیشتر افراد در کشورهای توسعه‌ یافته از آن پیروی می‌کنند.

آیا غذا می‌تواند همچون دارو عمل کند؟ این پرسش هرگز تا این حد مورد توجه و محل مناقشه نبوده است. روشن است که الگو‌های خاصی از غذا خوردن می‌توانند ما را بیمار کنند و متاسفانه این‌های الگو‌هایی هستند که امروزه بیشتر افراد در کشورهای توسعه‌ یافته از آن پیروی می‌کنند.

به گزارش ایانا از سایت "گاردین"، این الگوی فراگیر عبارت است از، سبزیجات کم و شکر زیاد، نمک، روغن‌های تصفیه شده و کربوهیدرات‌ها. بیماری‌هایی که به رژیم غذایی مربوط می‌شوند شامل بیماری‌های قلبی و دیابت نوع دو، در سراسر جهان در مقایسه به دخانیات جان افراد بیشتری را می‌گیرند. در نتیجه برخی از افراد نتیجه گرفته‌اند که باید غذاهای خاصی وجود داشته باشد که مرهمی بر چیزهایی باشند که ما را بیمار کرده‌اند. بسیاری از این کسانی که چنین توصیه‌هایی می‌کنند دروغ‌گو یا کلاه بردار هستند. برای مثال در توصیه‌هایی که می‌گویند با رژیم غذایی درست می‌توان اوتیسم را درمان کرد یا مواردی که می‌خواهند پوست شما را برای همیشه شاداب نگه‌ دارند ابهامات زیادی وجود دارد. ثابت شده است که بسیاری از این رژیم‌های غذایی، محدودیت‌های خطرناکی هستند که به ویژه در جوانان می‌توانند به راحتی منجر به اختلال‌هایی در غذا خوردن بشوند.

با وجود این انکار این واقعیت که غذا و سلامتی به هم مرتبط هستند اشتباه است. وجود ادعاهای دروغین درباره‌ی رژیم‌های غذایی نباید باعث شود که اهیمت رژیم‌های غذایی را نادیده بگیریم. در همایش امسال غذا در دانشگاه آکسفورد، یوسنا ماهاراج، رئیس بیمارستان درباره‌ی اشتباه بیمارستان‌هایی صحبت کرد که چنان با بیماران رفتار می‌کنند که گویی هیچ ارتباطی میان سلامت بیمار و چیزهایی که می‌خورند وجود ندارد. ماهاراج می‌گوید: "تغذیه مدت‌های زیادی است که نادیده گرفته می‌شود." در سال ۲۰۱۱ او از مرکز تهیه‌ی غذا در بیمارستان تورنتو بازدید کرد و متوجه شد که آن ها از هیچ محصول تازه‌ای استفاده نمی‌کنند و حتی یخچالی برای نگه‌ داری سبزیجات ندارند. به افراد بیمار تکه‌های گوشت فرآوری شده و چرب داده می‌شد که ماهاراج نمی‌توانست صفتی برای توصیف آن پیدا کند. او برای سرآشپز‌ها دوره‌های آموزشی برگزار کرد، تامین‌کننده‌های محلی پیدا کرد و تغییرات اساسی داد تا شرایط بهتر شود. برای او شگفت آور نبود که روحیه و سلامتی بیماران در نتیجه‌ی این تغییرات بهبود پیدا کرد.

بیشتر بیمارستان‌های بریتانیا هنوز به ارتباط قدرتمند میان غذا و سلامتی توجه کمی دارند. ماهاراج می‌گوید: "من با پزشکانی صحبت کرده‌ام که با بیماران قلبی سروکار دارند و آن ها را در کافه‌ی بیمارستان می‌بینند در حالی که غذاهای سرخ شده و آماده می‌خرند و دوباره وضعیت سلامتی آن ها را به وضعیت پیش از درمان باز می‌گرداند." خدمات پزشکی سالانه‌ی هزینه‌ی بسیار زیادی به خود اختصاص می‌دهد که با توجه بیشتر به وعده‌های غذایی می‌توان به طور قابل توجهی آن را کاهش داد.

مترجم: حسام حسین‌پور

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار