کد خبر: ۴۷۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶- ۱۰:۲۰
نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی در همایش تجارت و سرمایه گذاری هرمزگان وعمان در شهرستان جاسک گفت: کشور دوست وهمسایه عمان بهترین مقصد برای صادرات محصولات کشاورزی است.

نمایندهمردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی در همایش تجارت و سرمایه گذاری هرمزگان وعمان در شهرستان جاسک گفت: کشور دوست وهمسایه عمان بهترین مقصد برای صادرات محصولات کشاورزی است.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، سیدمصطفی ذوالقدر عنوان کرد: هرمزگان می تواند در تامین محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور عمان نقش آفرینی کند.

در ادامه این همایش رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان ضمن تشریح ظرفیت های کشاورزی اعلام کرد: این استان با توان تولید بیش از2 میلیون تن محصولات کشاورزی، می تواند نیاز به محصولات کشاورزی عمان در حوزه های مختلف ازجمله زراعی، باغی، دام و طیور و شیلاتی را برطرف کند و کشور عمان نیز به عنوان بارانداز محصولات کشاورزی برای سایر نقاط جهان از جمله کشورهای آفریقایی، در توسعه صادرات غیر نفتی و به ویژه محصولات کشاورزی مؤثر واقع شود.

ناصر حیدری پوری خاطر نشان کرد: هرمزگان دارای 163 هزار هکتار زمین اراضی زراعی و باغی است و با تنوع تولید در بخش های مختلف از جمله سبزی و صیفی، محصولات باغی و آبزيان، آماده انعقاد قرارداد با مشتریان عمانی است و این موضوع در جهت رسیدن به اهدافکشاورزی پایدار، تولید اشتغال، رونق سواحل مکران و امنیت هر چه بیشتر منطقه تاثیر گذار خواهد بود.

در ادامه این همایش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: طی سال های اخیر رایزنی های خوبی برای سرمایه گذاری وتجارت با کشور های همسایه ازجمله کشور عمان صورت گرفته که امروز شاهد انعقاد تفاهم نامه بین بازرگانان و تجار فعال در زمینه کشاورزی از کشور عمان وهرمزگان هستیم.

قاسمی افزود: انعقاد تفاهم نامه، جذب سرمایه گذار و فراهم کردن زمینه صادرات محصولات کشاورزی به عمان از مهمترین اهداف این همایش بوده است.

وی اضافه کرد: پیگیری اقداماتی همچون راه اندازی دفتر تجاری درعمان، دایر کردن شرکتی برای صدرو گواهی های سلامت محصول ازدیگر اقدامات انجام شده است.

لازم به ذکر است هیات 35 نفره تجار و مسولان کشور عمان در حاشیه این همایش از نمایشگاه توانمندی ها و محصولات کشاورزی استان بازدید کردند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار