کد خبر: ۴۷۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶- ۱۶:۲۴
مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور در گفت‌وگو با ایانا خبر داد:
از مجموع 162 میلیارد تومان مطالبات چایکاران تا امروز 107 میلیارد تومان واریز شده است و طبق اعلام سازمان چای واریز بعدی امشب یا فردا خواهد بود.

از مجموع 162 میلیارد تومان مطالبات چایکاران تا امروز 107 میلیارد تومان واریز شده است و طبق اعلام سازمان چای واریز بعدی امشب یا فردا خواهد بود.

مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: با این واریز میزان پرداختی‌ها به بیش از 110 میلیارد تومان می‌رسد و میزان مطالبات به کمتر از 52 میلیار تومان کاهش می‌یابد.

محمد صادق‌حسنی افزود: با احتساب این مبلغ از پرداخت مطالبات تاکنون، بیش از 66 درصد از مجموع مطالبات چایکاران در سال جاری پرداخت شده است.

وی میزان برگ سبز چای تولیدشده در کشور را حدود 83 هزار تن عنوان کرد و ادامه داد: از این میزان برگ سبز چای 45 درصد آن درجه یک و 55 درصد درجه بودند که نشان دهند کیفیت خوب برگ سبز چای در سال جاری است.

به کانال ایانا در تلگرام بپیوندید

به گفته مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور، میزان چای خشک تولیدشده در کارخانه‌های چای تا امروز به حدود 18 هزار تن رسیده است.

صادق‌حسنی با اشاره به رسوب درصدی از چای خشک از سال ۹۵ تأکید کرد: رسوب چای همراه با رکود در بازار کارخانه‌های چای را در شرایط نامناسب اقتصادی قرار داده است و در صورت ادامه این روند بر تولید نیز تأثیر خواهد گذاشت.

وی درباره آخرین وضعیت درخواست وزیر از معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر مصرف چای ایرانی در دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: معاون اول رئیس جمهوری هنوز هیچ پاسخی به نامه وزیر جهاد کشاورزی نداده است و اجرای این طرح با وجود آمادگی سازمان چای کشور و سندیکای کارخانه‌های چای شمال معطل تصمیم دکتر جهانگیری مانده است.

به گزارش ایانا، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در دهم مردادماه سال جاری طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری، خواستار مصرف چای ایرانی در دستگاه‌های اجرایی کشور شد، اما با وجود استقبال برخی از این دستگاه‌ها ازجمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این نامه همچنان بی‌پاسخ مانده است./

G-960521-02

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
عناوین مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: