کد خبر: ۴۸۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶- ۱۵:۰۱


هواشناسی مازندران با انتشار اخطاریه ای از وزش باد با سرعت یکصد کیلومتر بر ساعت و تشکیل امواج پنج متری در آب های ساحلی دریای خزر در این استان خبر داد.

بر اساس اخطاریه هواشناسی مازندران ، از عصر امروز پنجشنبه با ورود سامانه ناپایدار جوی از سمت غرب، دریای خزر مواج خواهد شد و این وضعیت تا پایان روز شنبه ادامه خواهد داشت.

همچنین مردم مازندارن و گردشگران در این مدت شاهد وزش باد شدید ، رگبار باران و رعد و برق خواهند بود.

 

دمای هوای مازندران هم برای روز جمعه بین 6 تا 12 درجه در مناطق مختلف کاهش می یابد و پس از حدود 2 ماه تحمل گرمای کم سابقه و خشکی ، اندکی از عطش و حرارت زمین کاسته می شود.

هواشناسی مازندران با توجه به شدت سامانه ناپایدار جوی، پینشهاد کرد که تا پایان روز شنبه هفته آینده تمامی فعالیت های دریایی مانند صیادی، حمل و نقل دریایی، گردشگری و شنا در دریای خزر تعطیل شود.

 

هواشناسی مازندران همچنین توصیه کرده است که مسئولان استانداری، فرمانداران شهرهای ساحلی، هلال احمر، شیلات، بنادر و دریانوردی و دستگاههای مرتبط با مدیریت بحران آمادگی لازم را داشته باشند.

 

بر اساس این گزارش، سامانه ناپایدار جوی از روز شنبه به تدریج از استان خارج خواهد شد و از روز یکشنبه آسمانی ابری، خنک و همراه با افزایش تدریجی دما پیش بینی می شود.

 

هم اکنون کیاسر با 31 درجه سانتی گراد گرم ترین و بلده نور با 19 درجه خنک ترین نقاط استان مازندران است.

 

استان مازندران از 22 شهرستان تشکیل شده است که 16 شهرستان آن ساحلی هستند. 

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: